Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

50 Yıl Sonra Bu Otomobiller Kullanılacak / 50 Yıl Sonra Bu Otomobilleri KONSEPT BENTLEY: Arturo Peralta tarafından tasarlanan Bentley Senses , enerji tüketimini azaltacak aero
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  50 Yıl Sonra Bu Otomobiller Kullanılacak / 50 Yıl Sonra Bu Otomobilleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  50 Yıl Sonra Bu Otomobiller Kullanılacak / 50 Yıl Sonra Bu Otomobilleri

  KONSEPT BENTLEY: Arturo Peralta tarafından tasarlanan Bentley Senses, enerji tüketimini azaltacak aerodinamik bir yapıya sahip. Senses, sürücüyü tanıyor ve hislerini dahi algılayabiliyor. Bunun için de genetik mühendislik, biyoteknoloji ve yapay zekâ kullanılıyor. Bu sayede her kullanıcıya ihtiyacına göre cevap verilebiliyor
  En büyük değişim tekerleklerde:Gelecekteki otomobillerin en önemli özelliği, tekerleklerin fonksiyonelliklerinin yanı sıra estetik de olması. “Ne kadar küçük olursa o kadar efektif kullanım sağlar, doğaya da o derece dost olur” düşüncesiyle daha kompakt hale gelen otomobillerin tümü elektrikli. En önemli teknolojik farklardan biri de, aracın tavanının ön camla birleşen, opak malzemeden yapılması. Kameraların da devreye girmesiyle kör noktalar ortadan kalkıyor. Opak dış yüzeyin başka bir faydası da ısı dengesini daha kolay ve zahmetsiz şekilde ayarlanması.


  SÜRÜCÜ DOSTU PİVO: Nissan Pivo 2, doğaya dost, kullanımı çok kolay ve sürücü-araç ilişkisini sağlayan robotçuğuyla şimdiye kadar tasarlanan en eğlenceli otomobillerden biri. İlk kez 2001 yılında tasarlanan, 2008’de ikinci versiyonu ile tanıştığımız üç kişilik Pivo’nun sürücüye 360 derecelik görüş açısı sağlayan bir ekranı var. Pivo’nun tasarımcılarından Masato Inoue, “Biz uçan bir otomobil yapmadık. Pivo gerçek olmaya çok müsait” diyor.


  AUDI SHARK: Otomobil tasarım yarışmalarında dünya çapında dereceleri olan Kazım Doku’nun iki kişilik, ''Uçan spor otomobili'' Audi Shark, geleceğin gerçek olabilecek resimlerinden biri. Doku, Shark’ı motosikletler ve uçaklardan esinlenerek tasarladı.  İngiltere’nin en önemli okullarından, Royal College of Art öğrencileri, 2009’da yani okulun 40. yılında, “geleceğin otomobil tasarımları” serisi hazırladı. Tamamen çevreyle uyumlu, radikal otomobiller 2049 yılının ulaşımını anlatıyordu. Araçların şu anda kullanılması mümkün değil tabii ki ama okulun otomobil dizaynı bölümü, dünyadaki en başarılı tasarımcıların yetiştiği adres. Yani 2049 yılında otomobilleri tasarlayanlar da bu öğrenciler olacağı için şimdiden çizimleri gelecek hakkında fikir veriyor.  Volkswagen, fütüristik tasarımlar konusunda sürekli yarışmalar yapıyor, projeler düzenliyor. Mesela Volkswagen 2028 projesi için yapılan filmde gelecekte bir baba oğulu ve kullandıkları otomobili izliyorsunuz.. Volkswagen o tanıtım filminde tamamen yeşil araçlardan ve yemyeşil bir dünyadan bahsediyor. Belki de gelecek gerçekten de metal grisi değildir, ne dersiniz?


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sonra Zıt Anlamlısı Nedir
 3. Düşükten Sonra Hamile Kalmak İçin 6 Ay Bekleyin, düşük neden oluyor, düşükten sonra hamile
 4. Dünya kıyametten sonra böyle görünecek, İnsan’dan Sonra Hayat, Bilim adamlarına göre
 5. Öldükten Sonra Mezarinda Rahat Uyuyamayanlar, Öldükten Sonra Bile İşkence Edilen Ünlü Kişi
 6. Köpek Aldıktan Sonra
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri