Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Geçmişten Günümüze Anadolu Rock Düzenleyen: Şener Aytaş 1996 yılında gitarda Yaren Karahasan , solist Mutlu Arı , basgitarda Ertan Subaşat ve davulda Şenel Aytaş ile

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Geçmişten günümüze anadolu rock

  Sponsorlu Bağlantılar
  Geçmişten Günümüze Anadolu Rock

  Düzenleyen: Şener Aytaş
  1996 yılında gitarda Yaren Karahasan, solist Mutlu Arı, basgitarda Ertan Subaşat ve davulda Şenel Aytaş ile kuruldu Yırtık Uçurtma.

  Anadolu rock müziğini icra eden ustalardan feyz alırken, modern rock müziğin sesleriyle, yaşadığımız topraklara özgü kültürel ve müzikal motifleri başarılı bir şekilde sentezleyerek kendi besteleri, başarılı coverları ve kendine has yorumu ve duruşu ile de kendi tarzını yarattı. İlk yıllarda birçok bar programı ve festivallerde sahne alarak, kendilerini uzun yıllar takip edecek dinleyici kitlesini oluşturmaya başladı. Konserlerinde dinleyici ile samimi diyalogları ve içtenliği ile de kendini sevdiren Yırtık Uçurtma, coşkulu ve enerjik sahne performansı ile konserlerinde gerek kendi şarkıları, gerekse coverları ile beğeni topladı.

  2001 yılında çoğunluğu kendisine ait olan parçalardan oluşan "Yırtık Uçurtma" isimli albümünü yayınladı. Bu albümde en çok öne çıkan "Yalnız Sen", "Deli Oğlan", "Çığlık" gibi söz ve müziği kendisine ait parçalarla kendi tarzını ifade ederken, Karacağolan'a ait "Alagözlü Benli Dilber" şiirini besteleyerek ve "Çanakkale" türküsünün rock formatındaki özgün coverını sunarak sahnelerdeki başarısını albümde de kanıtladı. Bu albümle birçok müzisyenin de dikkatini çeken ve desteğini alan Yırtık Uçurtma, Yavuz Çetin anısına yayınlanan "Gitarın Asi Çocukları" albümünde aynı sahneyi de paylaştıkları Cem Karaca, Kazım Koyuncu, Cahit Berkay ve Serdar Öztop gibi ustalarla birlikte "Çığlık" isimli parçası ile yer aldı. Yine birçok etkinlikte Cem Karaca, Moğollar, Erkin Koray, Haluk Levent, Bulutsuzluk Özlemi, Mor ve Ötesi gibi ülkemizin önemli isimleriyle ve guruplarıyla aynı sahneyi paylaştı.

  2005 yılına gelindiğinde Yırtık Uçurtma yeni şarkılarını "İki" isimli albümü ile Serdar Öztop işbirliğinde Öztop Müzik'ten yayınladı. Bu yılllarda Yırtık Uçurtma, artık bazı kişilerin bittiğini sandığı Anadolu rock müziği ile hem geleneksel orta yaş, hem de yenilikçi genç yaşlardaki dinleyici kitlesine hitab ederken, kazandırdığı yeni şarkılarla da bu tarzın günümüzdeki bayrağını taşıyan tek grup olduğunu gösterdi. Bu dönemde grup, yoluna yeni solistleri Alper Yazıcı ile devam etme kararı alarak, bu dönem sonrasında daha yoğun çalışmalar içine girdi.

  2009 yılında Yırtık Uçurtma, ilk albümde akustik versiyonu ile yer alan "Yalnız Sen" şarkısının rock ballad tarzındaki yeni düzenlemesi ile "Hâlâ Yalnız Sen" isimli single’ın ismini taşıyan Türkiye turnesine çıktı. Birçok ilde verdiği konserlerde büyük ilgi ile karşılanırken, bu turne Yırtık Uçurtma için yeni projelere ve yeni çalışmalara zemin hazırlayarak Türkiye çapında büyük bir kitleye ulaşmasını sağladı.

  Solist Alper Yazıcı, elektro gitarda Yaren Karahasan, davulda Şenel Aytaş ve bas gitarda Alper Akın ile yeni konserlerde yeni şarkılarla sevenleriyle daha fazla birlikte olmaya devam edecek olan Yırtık Uçurtma hakkındaki tüm güncel haberler http://www.yirtikucurtma.com resmi sitesinden takip edilerek, konuk defteri aracılığı ile gruba mesaj ulaştırılabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Geçmişten Günümüze Anadolu Ajansının İletişime Katkısı Kompozisyon
 3. Geçmişten Günümüze Anayasalar
 4. Geçmişten günümüze anadolu uygarlıkları
 5. Geçmişten günümüze ankara
 6. Geçmişten Günümüze İletişim Araçları Nelerdir? Geçmişten Günümüze Haberleşme Araçları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri