Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

iki namaz nasıl birleştirilip kırılır , Cem etmek ne demek Hangi namaz lar cem edilir Bazen iki namaz ı birleştirip bir vakitte kılmak gerekebiliyor. Ameliyattaki

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Namazda cem nasıl kılınır, namazda cem nasıl yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  iki namaz nasıl birleştirilip kırılır,
  Cem etmek ne demek
  Hangi namazlar cem edilir

  Bazen iki namazı birleştirip bir vakitte kılmak gerekebiliyor. Ameliyattaki doktor, doğum esnasında ebe veya boğulmakta olan bir insanı kurtarmak, o saatte bir imtihanda olmak veya hasta olmak gibi bir sebeple namaz kılınamazsa, iki namazı cem etmek yani birleştirip bir vakitte kılmak bazı mezheplerde caizdir.

  İkindiyi öğle vaktinde, öğle ile birlikte veya yatsıyı akşam vaktinde, akşam ile birlikte kılmaya takdim ederek cem etmek denir. Öğleyi ikindi vaktinde ikindi ile veya akşamı yatsı vaktinde, yatsı ile birlikte kılmaya tehir ederek cem etmek denir. Sabah namazı cem edilmez.

  Hacılar, Arafat’ta, hutbe okuyan imamın arkasında öğle ile ikindiyi öğle vaktinde takdim ederek kılar. Çadırlarda cemaatle veya yalnız kılarken, cem edilmez. Müzdelife’de ise akşam ile yatsı, yatsı vaktinde tehir edip kılınır. Müzdelife’deki cem için cemaatle kılmak şart değil, münferit de cem edebilir.

  Başka yerde başka zamanlarda iki namazı cem edemezler. Ancak ihtiyaç ve zaruret olunca diğer mezheplerden birini taklit ederek kılar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Namazda Tilâvet Secdesi Nasıl Yapılır?
 3. Namazda Secde Nedir Secde Nasıl Yapılır
 4. Namazda niyet nasıl edilir
 5. Namazda müezzinlik nasıl yapılır
 6. Namazda esnemek, hapşurmak, Namazda Esnemenin Hükmü Nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri