Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ısı yalıtımı malzemeleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Arkadaş Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz Muhtarımızı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz Meslek seçerken
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Isı Yalıtımı Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Isı Yalıtımı Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

  İşte ısı yalıtımı yaptırma kararının ardından göz önünde bulundurulması gereken 10 altın öneri:

  1. Isı yalıtımı, uluslararası standartlara uygun ürünlerle yapılmalı. Merdiven altı ürünler ve standart dışı malzemelerden uzak durulmalı.

  2. Isı yalıtımı yaptırmaya karar verildiğinde, seçilecek yalıtım malzemesinin CE belgesine sahip olduğundan emin olunmalı.

  3. Isı yalıtımı malzemelerinin 10 yıl garantili olmasına dikkat edilmeli. Ayrıca uygulama sırasında oluşabilecek yangın, patlama, fırtına gibi hasarlar ile uygulama sonrasında meydana gelebilecek hatalı çizim, yanlış malzeme, montaj ve işçilikten kaynaklanan hasarlara karşı firma binayı sigortalamalı.

  4. Isı yalıtımı yaptırılacak firmanın uygulama ve işçilik konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahip olup olmadığına bakılmalı.

  5. Isı yalıtımı yapılacak binada kullanılacak yalıtım levhalarının kalınlığı binaya uygun olmalı. Bina için en uygun sıkıştırılmış sert köpükler tercih edilmeli.

  6. Isı yalıtım levhası, gerek üzerine gelen sıva ve kaplama yükünü taşıyabilmesi, gerekse uygulama sonrası olabilecek darbelere dayanıklılık gösterebilmesi için yüksek yoğunluklu olmalı. Isı yalıtım levhasının yoğunluğu kullanım ömrü açısından son derece önemlidir.

  7. Yalıtım malzemeleri seçilirken sektör için en önemli kalite göstergesi olan ETAG 004 Belgesi olup olmadığı sorgulanmalı. ETAG 004 Belgesi, ürünlerin 30 yıllık yaşlandırma testlerinden geçtiğinin ve aşırı sıcak, soğuk, yağmur ve rüzgâr gibi çevresel etmenlere karşı direncinin ölçüldüğünü gösterir.

  8. Yalıtım levhalarının yanı sıra yapıştırıcı, sıva, file, fileli köşe, dübel gibi yardımcı elemanların da standartlara uygun olup olmadığına bakılmalı.

  9. Isı yalıtımı uygulamasının bina dış cephe üzerine yapılması tercih edilmeli. Dış cephe yüzeyinin koruma altında olması hem yoğuşma problemini ortadan kaldırır hem de binanın soğumasını geciktirerek enerji tüketiminin azalmasını sağlar.

  10. Isı yalıtımı yaptırmadan önce mutlaka güvendiğiniz bir kuruma danışın.

  Kaynak: Milliyet 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri