Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Manyetik Rezonans İle Görüntüleme Tekniği Manyetik Rezonans Görüntüleme MR daha çok tıpta kullanılan canlıların dış yapısını görüntüleme yöntemidir. Yüksek manyetizma ile görüntü oluşturur. Ayrıca bu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Manyetik Rezonans İle Görüntüleme Tekniği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Manyetik Rezonans İle Görüntüleme Tekniği

  Manyetik Rezonans Görüntüleme MR daha çok tıpta kullanılan canlıların dış yapısını görüntüleme yöntemidir. Yüksek manyetizma ile görüntü oluşturur. Ayrıca bu görüntüleme yapılırken bilgisayarlı tomografi de kullanılıp görüntü sağlanır. Genel anlamda MR diye bilinen şey manyetik rezonans görüntülemedir. Dokudaki hidrojen atomlarının yoğunluklarına ve bazen hareketlerine göre görüntü oluşturan karmaşık bir sistemdir.
  MR’da Radyasyon yoktur, ses dalgaları, radyo frekans dalgaları ile vücuttaki proton atomları, hidrojen çekirdekleri uyarılır. Onlardan gelen sinyaller, bilgisayar analizleriyle siyah beyazdan oluşan görüntüler oluşturulur. Bunun için büyük bir manyetik alan kullanılır. Burada manyetik alan çok güçlüdür.)MR cihazında dünyanın manyetik alan gücünün yaklaşık 30 bin katı daha fazla bir manyetik alan var.) Bu çok güçlü manyetik alan kontrol altında çalışır. Görüntülerin hepsi dijital ortamda oluşur ve diğer görüntüleme metotlarından çok farklıdır. Diğer görüntüleme yöntemleri olan röntgen ve tomografi de x-ışını kullanılır. (X ışınlarının-görünmez ışınlar- bilindiği gibi birçok yan etkisi vardır.)
  Günümüzde neredeyse bütün rahatsızlıkların teşhisinde MR kullanılmaktadır. Asıl ağırlıklı olarak; sinir sistemi, beyin ve omurilik hastalıklarında daha sık kullanılır. Ama bunun dışında sporcu yaralanmalarında, kas iskelet sistemi özellikle menisküs, bel fıtığı gibi rahatsızlıkların teşhisinde kullanıldığı gibi, her türlü nörolojik(sinirsel) hastalıkların değerlendirmesinde, beyinle ilgili rahatsızlıklarda sıkça kullanılmaktadır.
  MR görüntülemenin, canlı organizmaya şu ana kadar kanıtlanmış herhangi bir zararı yoktur. Buna hamileler de dahildir ama yine de ilk üç ayda organ gelişiminin olduğu haftalarda MR çekilmesi önerilmez. Metalla etkileşimlilerin, vücudunda mıknatıslıların ve vücudunda metal protez olanlar, kalp pili olanlar, göz içinde yabancı cisim bulunanlar, ya da ateşli silah yaralanması geçirmiş olanlar ya da vücutlarında herhangi bir metal cisim olanların (çoğu uyumsuz metaldir), MR’a girmeleri sakıncalıdır (Hayati tehlike doğurur).


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Alexander Tekniği Nedir Alexander Tekniği Hakkında - Alexander Tekniği Neye İyi Gelir - Al
 3. Entrelak Tekniği Örgü, Entrelak Tekniği, Entrelak Tekniği Yapımı, Entrelak Tekniği Örgü Ya
 4. Yerkürenin Manyetik Alanı
 5. İtalyan Saç Örgü Tekniği Resimlerle, Mısır Saç Örgü Tekniği, Sepet Saç Örgü Tekniğii Saç Ö
 6. iPhone Dosya Görüntüleme Programı İndir Yükle Download
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri