Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Elişi gül yakalı kazak modeli ve yapılışı Yakası güllü hırka modeli… Modelin Yapılışı 98 ilmek başlanır. İlmekler 2+2 lastik olarak başlanıp diagramdaki model uygulanarak örgü

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Elişi gül yakalı kazak modeli Anlatım ve yapılışı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Elişi gül yakalı kazak modeli ve yapılışı

  Yakası güllü hırka modeli…

  Modelin Yapılışı

  98 ilmek başlanır. İlmekler 2+2 lastik olarak başlanıp diagramdaki model uygulanarak örgüye devam edilir. Kol kesimi yapılmadan beden boyu 55 cm de omuzlar için yanlardan önce 14, daha sonra 18 ilmek kesilip ortada kalan 35 ilmek arka yaka için bir defada kesilerek kapatılır.

  ÖN :
  24 ilmek başlanır. İlmekler 2+2 lastik olarak başlanıp 10 cm diagramdaki model uygulanarak örgüye devam edilir. Daha sonra sol parça için soldan, sağ parça için sağdan şişe 20’şer ilmek eklenip sağ ve sol ön bedende 44 ilmeğe ulaşılır ve ön yaka ya kadar 30 cm örülür. Yaka için ara ara 1’er ilmek olmak üzere 12 ilmek kesilip 15 cm örülür. Omuzlarda kalan 32’şer ilmek 14+18 şeklinde kesilir.
  KOL :
  76 ilmek başlanır. İlmekler 2+2 lastik olarak başlanıp 40 cm diagramdaki model uygulanarak örgüye devam edilir, ilmekler bir defada kesilerek kapatılır. Kol bantı için şişe 60 ilmek toplanır, 10 cm 2+2 lastik örülüp bitirilir.
  YAKA – ÖN BANT :
  Sağ ön parçanın 10 cm üstünden arka yaka ve sol parçanın son 10 cm ne kadar şişe toplam 180 ilmek toplanır. 12 cm 2+2 lastik örülüp bitirilir. Sağ ön bantta 5 cm ara ile 3 ilik açılır.
  Yaka üzerine tığ yardımı ile gül ve yapraklar yapıp dikilir.
  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. V yakalı saç örgülü bayan kazak modeli
 3. Elişi Panço Modeli Ve Yapılışı
 4. Beyaz V yakalı şık kazak modeli
 5. Elişi jean kazak modeli ve yapılışı
 6. Elişi örgü omuz dekolteli kazak modeli
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri