Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Mavi-Yeşil Kazak - Anlatımlı Renklerin birbiri ile uyumu kazağa spor bir hava katmış. Fantezi örgü ile yapılan , takma kollu olan model , merserizeyle yapıldığında

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mavi-Yeşil Kazak- Anlatımlı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mavi-Yeşil Kazak- Anlatımlı

  Renklerin birbiri ile uyumu kazağa spor bir hava katmış. Fantezi örgü ile yapılan, takma kollu olan model, merserizeyle yapıldığında bahar aylarında da kullanılabilir.

  Yapılışı Beden: 42)
  Gerekli Malzeme: Toplam 950 gr. yün, bunun 350 gr. mavi, 300 gr. yeşil, 300gr. turkuaz yün, 3,5 ve 4,5 numaralı şişler,3,5 numaralı tığ.
  Kullanılan Örgüler: 1) Başlangıç örgü, 2) 2/2 lastik, 3) Fantezi örgü, 1. sıra: 1 yüz örün, sıra boyunca, 4 yüz, ipliği öne alın, örülen 2 ilmeği sol şişe alın, ipliği arkaya alın, 2 ilmeği sağ şişe geçirin tekrarlayın, 1 yüz ile bitirin, 2. ve dönüş sıraları ters örün, 3. sıra: 1 yüz örün, sıra boyunca, 2 yüz, ipliği öne alın, 2 ilmeği sol şişe alın ve ipliği arkaya alın, 2 ilmeği sağ şişe geçirin, 2 yüz tekrarlayın, 1 yüz ile bitirin, 5. sıra: 1.sıradan tekrarlayın. 4) Çizgili motifi: Fantezi örgü ile renkleri şu şekilde sıralayarak örün, 8 sıra mavi, 6 sıra yeşil, 8 sıra turkuaz. 5) Pirinç örgü, 1. ve gidiş sıraları: 1 yüz, 1 ters, 2. ve dönüş sıraları: 1 ters, 1 yüz, 6) Turkuaz.
  Örnek: 20 ilmek ve 24 sıra: 10 santimlik bir kareye eşittir.
  Yapılışı- Arka: Mavi ile 84 ilmek başlayın, 4 sıra başlangıç örgüsü 8 cm. 2/2lastik örün, çizgili örgü ile birinci sırada eşit aralıklarla 18 ilmek arttırın. 6 yeşil sıradan sonra, 4 sıra mavi ile pirinç örgü ile örüp kapatın.
  Ön: Aynı arkası gibi örün.

  Kolları: Mavi ile 36 ilmek başlayın, bordür kısmının arkası gibi çizgili örgü He devam edin, birinci sırada eşit Aralıkla 24 ilmek arttırın, yanlardan da1,5 cm.de bir 25 kez 1 er ilmek arttırın. 48 cm. olunca ilmekleri kapatın.
  Tamamlama: Omuzları yaka için 20cm. ve yanları 27 cm. kolları için açık bırakıp dikin, kolları kapatın ve yerlerine takın, mavi ve tığ ile yaka çevresine 1sıra tırabzan yapın.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Anlatımlı örgü yeşil bebek tulumu
 3. değişik yeşil hırka anlatımlı
 4. Muhteşem Örgü Yeşil Şal Şemalı Anlatımlı
 5. Yeşil örgü panço modeli(panchoo) anlatımlı
 6. Yeşil Örgü Elbise Kazak-Anlatımlı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri