Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Örgü Hırka Yapılışı İp: 400gr Şiş: 5 numara Beden: 38 Arkaya 66 ilmekle başlayıp düz örgü olarak örün. 70 cm sonra kolu 3-3-2-1 olarak kesin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Örgü Hırka Yapılışı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Örgü Hırka Yapılışı

  İp: 400gr Şiş: 5 numara Beden: 38
  Arkaya 66 ilmekle başlayıp düz örgü olarak örün. 70 cm sonra kolu 3-3-2-1 olarak kesin, nlere 33 ilmekle başlayın. Düz örün. Kolu 3-3-2-1 olarak kesin Kol kesimi ile yakayı da V şeklinde kesin. Yeleğin etek ucuna tığla 14 cm sık tırabzan yapın. Kol ve yeleğin çevresine de 2 sıra dönerek tamamlayın.

  Bir Başka Örgü Hırka Yapımı:

  Yapılışı:
  İp: 400gr
  Şiş: 6-7 numara
  Beden: 38
  Önce etek ucundan başlayın. 260 ilmekle dört sıra haraşo örün. Üzerine on bir ilmek düz örün. İki ilmeği toplayın. Bir dolayın, bir düz örün. Bir dolayın, iki ilmeği toplayın, on üç ilmek düz örün. iki ilmeği toplayın, bir dolayın, bir düz örün. Bir dolayın, iki ilmeği toplayın. Bbiçimde baklava ajur ile başlayarak devam edin. Baklavanın her 2 kenarında yedi delik oluşunca yani yedi sıra eksilterek baklavayı tamamlayın. Üzerine eşit aralıklarla seksen ilmek eksilterek 180 ilmek ile iki sıra haraşo örün. Üzerine dört sıra düz devam edin. Yine eşit aralıklarla eksilterek 162 ilmeğe düşürüp bir sıra haraşo örün. Üzerine beş sıra düzle devam edin. Tekrar eşit aralıklarla birer ilmek azaltarak 149 ilmek ile bir sıra haraşo örün. Üzerine dört sıra düz örün. Yine eşit aralıklar ile eksilterek yüz ilmeğe düşürüp bir sıra haraşonun üzerine altı numara şişle bir ters, bir düz lastik olarak on beş cm lastik örüp ilmekleri kapatın. Ön ortasından 38 ilmek daha sonra kol lastiği için haraşonun alt kenarından kırk ilmek alın. Bir ters, bir düz yirmi dört cm lastik örüp bitirin. Öndeki topları tığa uzun ilmek alıp toplayın, hırkanın üzerine yerleştirip alttan bağlayın.

  Bir Başka Hırka Yapılışı:


  Yapılışı:
  İp: 300gr
  Şiş: 5,5 numara
  Beden: 38
  Hırkanın önlerine 36 ilmekle başlayın. Haraşodan sonra düz örün. 26 cm sonra 1 ters, 1 düz olarak 7 cm lastik örün. Kolu 3-2-1 kesin. Yakayı V olarak eksiltin. Kollara 72 ilmekle başlayın. 7 cm düz örün. 2 ilmek toplayarak 36 ilmeğe düşürüp 2 sıra lastik üzerine düz örgü devam edin. Kolun her iki tarafından eşit aralıklarla 1′er ilmek olmak üzere 8′er ilmek artırın. Kolu 2-1-1 kesin. Her sırada 1′er ilmek eksilterek tamamlayın. Hırkanın çevresine 1 sıra tırabzan yapın. Üzerine fırfır olacak şekilde 2 sıra uzun ilmek çekerek bitirin.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Anlatımlı Değişik Bebek Örgü Hırka Ve Örgü Bere Yapılışı
 3. Elişi mevsimlik örgü hırka modeli ve yapılışı
 4. Saçaklı Hırka Yapılışı, Beyaz Tunik Yapılışı, İlkbahar Örme Hırka Ve Tunik Modeli, İlkbaha
 5. Örgü Peluşlu Hırka Modeli ve Yapılışı
 6. Beyaz uzun örgü hırka modeli ve yapılışı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  ip: 500 gr
  Şiş: 5 numara
  Beden: 38
  Önlere 40 ilmekle başlayın. 2 sıra 1 ters, 1 düz lâstik örün. Üzerine düz örgü devam edin. Kolu 3-2-1 kesin. Yaka oyuntusunu ve omuzu da keserek önleri tamamlayın.
  Arkaya 80 ilmekle başlayın. 2 ters, 2 düz lâstik örün. Kolu 3-2-1 kesin. Omuz ve yakayı da keserek arkayı tamamlayın. Kollara 38 ilmekle başlayın. Lâstikten sonra düz örgü örün. Kolun her iki yanından 1′er ilmek olmak üzere 6′şar ilmek artırın. Kolu 2-1-1 kesin. Her sırada 1 ilmek keserek kolu tamamlayın. Yakadan ilmek alın. 2 ters, 2 düz 18 cm lâstik örüp içe doğru çevirerek dikin. Ön ortasına fermuar koyun. Ön ve kollar üzerine tığ ile çiçek ve yuvarlak motifler yaparak dikin. Aralarından kordon geçirip hırkayı tamamlayın.
 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri