Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sahurda Ezan Bitene Kadar Yemek Yenilebilir Mi? Orucun vaktide sabah namaz ının vakti de imsakla başlar. Bu bakımdan ezan ister geç okunsun ister erken okunsun

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sahurda Ezan Bitene Kadar Yemek Yenilebilir Mi?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sahurda Ezan Bitene Kadar Yemek Yenilebilir Mi?


  Orucun vaktide sabah namazının vakti de imsakla başlar. Bu bakımdan ezan ister geç okunsun ister erken okunsun bu değişmez.

  Hanefi mezhebinde sabah namazını biraz geç kılmak faziletli olduğundan ramazan ayı dışında ezanı imsak vaktinden sonra okuyup namaza başlamaktadırlar. Ancak Ramazan ayında imsağın girdiğini haber vermek için erken okunmaktadır.

  Ezan imsak vaktinin girmesiyle okunmuşsa okunur okunmaz yeme ve içmeyi bırakmak gerekir. Aksi halde oruç bozulabilir. En doğrusu ezandan önce yeme içme işini bırakmaktır.

  İmsak vakti girdiği halde ezan okunurken yiyip içebilirim zannıyla ezan okunurken yiyip içen bir gün kaza orucu tutmalıdır.

  İmsak ne demektir?


  İmsak: Sözlük anlamı, tutmaktır. Yemek yemenin yasaklandığı, orucun başlama zamanına imsak vakti denir. Sabah şafak sökmeden önceki vakit olan imsak vakti, aynı zamanda sabah namazının başlangıcıdır. İmsak vaktinin başlamasından itibaren orucu bozacak davranışlardan sakınmak gerekir. Orucun vakti akşam gün batıncaya kadar devam eder.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sahurda ezan okunurken su içmek orucu bozar mı
 3. Sahurda Ezan Bitene Kadar Yemek Yenilebilir mi Bilgi
 4. Ezan nedir, Ezan neden okunur, Ezan hakkında bilgi
 5. Sahurda Ne Zamana Kadar Yemek Yenir
 6. Sahurda Ne Yemek Tok Tutar?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri