Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Enerji Tasarrufu Haftası Hakkında Genel Bilgi Ülkemizdeki enerji tüketiminin bilinçli yapılmasını sağlamak için , ocak ayının ikinci pazartesi ile başlayan haftayı , Enerji Tasarrufu Haftası

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Enerji Tasarrufu Haftası Hakkında Genel Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Enerji Tasarrufu Haftası Hakkında Genel Bilgi

  Ülkemizdeki enerji tüketiminin bilinçli yapılmasını sağlamak için, ocak ayının ikinci pazartesi ile başlayan haftayı, Enerji Tasarrufu Haftası olarak kutlamaktayız.

  İş yapabilme gücüne enerji denir. Cisimlerin hareketleri sırasında oluşan enerjiye hareket enerjisi, cisimlerde saklı olan enerjiye ise durum, ya da potansiyel enerji diyoruz. Belli başlı enerji kaynaklarımızı şöyle sıralayabiliriz: elektrik, petrol, kömür, su ve güneş.

  Günümüzde her alanda kullandığımız makineler, enerji ile çalışır. Ülkemiz, enerji üretebilmek için büyük ölçüde dışa bağımlıdır. En önemli enerji kaynaklarımızdan olan petrolü dış ülkelerden satın alırız. Dolayısıyla petrol, döviz vererek satın aldığımız ürünlerin başında yer alır. Ekonomimizin düzelmesinde, enerjiyi tutumlu kullanmanın önemi büyüktür.

  Gereksiz enerji tüketiminin önüne geçmeliyiz. Boşa yanan lambaları söndürmek, bozuk muslukları onarmak, radyo, televizyon ve diğer aletleri gereksiz yere çalıştırmamak bir vatandaşlık görevidir. Hiç kimse, benim param var, istediğim kadar enerji tüketirim deme hakkına sahip değildir. Ülke kaynaklarının bilinçsizce kullanılması bizi fakirliğe götürür. Enerji tüketiminde yaptığımız savurganlık, vatanseverlik duygularımızın zayıflığını da gösteren önemli bir ölçüttür.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Eenerji tasarrufu ile ilgili kompozisyon,Enerji Tasarrufu Konulu Kompozisyon,enerji tasarr
 3. Enerji tasarrufu haftası resimleri, Enerji tasarrufu görseller, enerji tasarrufuyla ilgili
 4. Enerji Tasarrufu Sıkıntıya Girmeden Nasıl Yapılır, Enerji Tasarrufu Yapmanın Yolları Neler
 5. Enerji Tasarrufu Haftası İle İlgili Açıklama Bilgi
 6. Enerji Tasarrufu Haftası
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri