Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Bildiri , Basın Açıklaması Tiyatro gününde yazarlarımızdan Haldun Taner'in yayınladığı ulusal bildiri. Her gece saat dokuz'da dünyanın dört bir bucağında

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Bildiri, Basın Açıklaması

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Bildiri, Basın Açıklaması

  Tiyatro gününde yazarlarımızdan Haldun Taner'in yayınladığı ulusal bildiri.

  Her gece saat dokuz'da dünyanın dört bir bucağında binlerce perde açılıyor.

  Her gece saat dokuz'da milyonlarca insan ışıklandırılmış bir sahneden kendi dünyasının, kendi sorunlarının yoğunlaştırılmış bir kesitini ilgi ile izli yor. Oyalanıyor; eğleniyor, heyecanlanıyor, düşünüyor, bilinçleniyor. Her günkü sürgit yaşamının akışı içinde tam fark edemediği, ya da edip de unuttuğu bazı ana sorunları yeni bir gözlükle görmeye başlıyor.

  Tiyatrolar insanlara «Koşun, bana gelin, size ilginç bir şeyler göstere ceğim» derler. «Gelin, beni izleyin memnun kalacaksınız» derler.

  Bu alışkanlık yüzyıllardır sürüp gidiyor. Çünkü; tiyatroda etli canlı oyunculardan, etli canlı seyircilere ve sonra yine o etli canlı seyircilerden etli canlı oyunculara (ozelbilgiler.com) geçen karşılıklı bir elekt rik alışverişi vardır ki, bu aynı çatı altında aynı anda birbirini tamamlama ve karşılıklı etkileme olayı tiyatroya benzersiz bir toplumsal yaşantı niteliği kazandırır.

  İnsanoğlu doğa karşısındaki korkularından başlayarak yüzyıllar boyunca acılarını, sevinçlerini, ihtiraslarını, düşüncelerini, düşlerini, özlem lerini, taşlamalarını, dünya görüşlerini, savaşımlarını, her şeyini somutlaştırıp dile getirmiştir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Güzel Bir Makale
 3. Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Kısa Şiir
 4. Dünya Tiyatro Günü İle İlgili Şiirler
 5. Dünya Su Günü İle İlgili Basın Açıklaması
 6. Dünya Tiyatrolar Günü Şiirleri - Dünya Tiyatro Günü ile ilgili Şiir - Tiyatro Hakkında Şii
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Tiyatronun bunca yüzyıllardır var oluşu boşuna değildir, tiyatro, insan mayasının kopmaz bir öğesi, insandan ayrı düşünülemez bir gereksinmesidir. Doğada işlevini bitiren her şeyin varlığını sürdürebildiği görülmemiştir. Tiyatro sürüyorsa, sürecekse her devirde bir işlevi olduğundandır.

  «Tiyatro, iki kalas bir hevestir» sözü boşuna söylenmemiş... Tiyatronun mitolojik piri sayılan Dionisos'tan gelme bir coşkusu vardır. Bu coşku olmadan tiyatro çekici olamaz.

  Her gece saat dokuz'da dünyanın dört bucağında tiyatrocular ne oynar larsa oynasınlar sahneden salona bu coşkuyu, bu gençliği, bu gücü, bu sağlıklı havayı estirirler.

  Her gece saat dokuz'da on binlerce perde dünya durdukça açılsın, dursun.

  Tiyatro olmasa, insanoğlu çok eksik, çok güdük kalırdı.

  Haldun TANER 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri