Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dünya Sağlık Günü ile ilgili Yazılar - Dünya Sağlık Günü Hakkında Yazı 7 Nisan tarihi her sene “Dünya Sağlık Günü” olarak kutlanmaktadır. Stres ve sağlık

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya Sağlık Günü ile ilgili Yazılar - Dünya Sağlık Günü Hakkında Yazı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya Sağlık Günü ile ilgili Yazılar - Dünya Sağlık Günü Hakkında Yazı
  7 Nisan tarihi her sene “Dünya Sağlık Günü” olarak kutlanmaktadır. Stres ve sağlık alanında yapılan araştırmalar, her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıkardıkça, ruh sağlığının genel sağlığımız için ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılmaktadır. Bu sebeplerle, bütün dünyada dikkatleri “ruh sağlığı”nın önemine çekmek ve ruh sağlığı ile ilgili konulara yönelik farkındalığı arttırmak amacı ile 7 Nisan günü, “Dünya Ruh Sağlığı” günü olarak belirlenmiştir.

  Kişinin beden sağlığı ve ruh sağlığı genel sağlığının belirleyicisidir. Ve birinde ortaya çıkan herhangi bir yöndeki değişme, öbürünü de aynı yönde etkiler. Bunun doğruluğu bilinse de genelde bedensel sağlığa verilen önem, aynı ölçüde ruh sağlığına verilmemektedir. Dünyada hiçbir ülke ruh sağlığı bozukluklarına karşı bağışıklı değildir ve şu anda 400 milyon civarında insan, herhangi bir ruhsal ya da nörolojik bozukluk nedeniyle ya da herhangi bir psikososyal problemden dolayı acı çekmektedir. Sağlık merkezlerine bedensel rahatsızlıklarla başvuran her 4 kişiden birinin asıl sorununun, ruh sağlığındaki bozulmalar olduğu bilinmektedir. Ruh sağlığı bozuklukları, gelişmiş veya gelişmekte olan tüm ülkelerin sorunudur ve insanın işlevselliğini, yaratıcılığını, mutluluğunu ve yaşam doyumunu engelleyecek kadar da önemlidir. İş verimliliğinde düşmeler, iş kazalarında artışlar, iş makinalarının özensiz kullanımı ve gereksiz yere yıpranması, işe devamsızlıklar, insan kaynaklarının verimli kullanılamaması gibi nedenlerle, ülke ekonomileri de bu ruhsal sorunlardan önemli ölçülerde etkilenmekte, kayıplara uğramaktadır. Bu nedenlerle, bazen bilinmeyen, bazen önemsenmeyen bazen de bilerek saklı tutulan bu rahatsızlıklar, teşhis edilmeli ve çok geç olmadan tedavi edilmelidir.

  Bununla beraber, asıl önemli, anlamlı ve ekonomik olan yaklaşım ise kişilere, ruh sağlığı bozulmadan “koruyucu-önleyici” desteklerin verilebilmesidir. Psikoloji alanında, “stres yönetimi”; “öfke yönetimi”, “kişilerarası iletişim becerileri”, “psikolojik dayanıklılık eğitimi”, “problem çözme teknikleri”, gibi yaklaşım ve yöntemler yıllardır tüm dünyada koruyucu ruh sağlığı alanında kabul edilmiş çeşitli uygulamalardır.

  7 Nisan Dünya Ruh Sağlığı Günü vesilesiyle, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de koruyucu ruh sağlığı çalışmalarının önemi bir kez daha vurgulanmalıdır. Unutulmamalıdır ki ruh sağlığı yerinde olmayan bir toplum, gelişemez, ekonomik, bilimsel, sosyal vb. alanlarda varmak istediği çağdaş hedeflere ulaşamaz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünya Sağlık Günü'nün Amaçları, Hedefleri Nedir
 3. Güzel Dünya Sağlık Günü Şiirleri
 4. Dünya Sağlık Günü Ne Zaman Kutlanır - Dünya Sağlık Günü Tarihi
 5. Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Yazı, Dünya Kadınlar Günü Hakkında Makaleler
 6. Dünya Sağlık Günü ile ilgili Şiirler - Dünya Sağlık Günü Hakkında Şiirler - Dünya Sağlık G
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri