Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Plâk nasıl doldurulur? Balmumundan yapılmış düz ve daire biçimli kalıplar , gramafona benzeyen bir makineye konur. Bu makine , balmumundan kalıbı , belli bir hızla

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Plâk nasıl doldurulur?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Plâk nasıl doldurulur?

  Balmumundan yapılmış düz ve daire biçimli kalıplar, gramafona benzeyen bir makineye konur. Bu makine, balmumundan kalıbı, belli bir hızla döndürür. Kalıbın üzerine bir iğne konmuştur. Bu iğ ne bir diyaframa bağlıdır.
  Makinenin karşısında yapılan bir konuşma ya da söylenen bir şarkı, havayı titreştirir, hava da diyagramda titreşimler meydana getirir. Bunun sonucu olarak, diyagrama bağlı olan iğnede de titreşmeler olur. iğne, titreşerek, dönmekte olan balmumu kalıbı üzerinde, titreşme durumuma göre inişli çıkışlı çizgiler çizer. Böylece, bir kalıp elde edilmiş olunur. Bu kalıptan nikel kalıplar çıkarılır. Sonra da bu nikel kalıptan, bildiğimiz gramafon plâkları çoğaltılır.
  İlk müzik çalar kutusu. Günümüzde hala dinlenmektedir.Ancak bu bilindiği gibi EDİSON’un icadı değildir.Gramafon EDİSON’dan yaklaşık 50 sene öncesinde dedesi tarafından tasarlanmıştır.!

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bankada staj defteri nasıl doldurulur
 3. Staj Defteri Nasıl Doldurulur
 4. K2 Belgesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur
 5. staj defteri nasıl doldurulur
 6. dış ticaret staj defteri nasıl doldurulur
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri