Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Peygamber lik nedir , Peygamber lerin görevleri nelerdir ? Peygamber lik; Allah (c.c.) ile insanlar arasında bir elçilik görevidir. Peygamber ler insanlara yol gösterici olarak
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Peygamberlik nedir, Peygamberlerin görevleri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Peygamberlik nedir, Peygamberlerin görevleri nelerdir ?

  Peygamberlik; Allah (c.c.) ile insanlar arasında bir elçilik görevidir. Peygamberler insanlara yol gösterici olarak gönderilmiştir. İnsanların böyle yol göstericilere ihtiyacı vardır. iünkü, insanlar kendi akılları ile Allah’ın varlığını anlayabilseler de O’nun yüksek sıfatlarını kavrayamazlar.

  Allah’a nasıl ibadet edeceklerini, ahiret hayatını ve burada kimlere mükafat verileceğini, kimlerin ceza göreceğini, dünya ve ahiret mutluluğunun nasıl kazanılacağını bilemezler. İşte bu gerçekleri insanlara öğretmek, dünya ve ahirette mutlu olmanın yollarını göstermek için yüce Allah peygamberlerini göndermiştir.

  Görevleri ise; Peygamberler doğru bir şekilde insanlara Allah’ı tanıtmışlar. İnanç esaslarını, ibadet şekillerini öğretmişlerdir. Dinin hükümlerini, birey ve topluma ait ahlak ilkelerini açıklamışlar. Kendileri de söylediklerini yaparak insanlara örnek olmuşlardır. En güç şartlar da dahi görevlerini yerine getirmek için çaba sarf etmişlerdir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Peygamberlerin Nitelikleri Nelerdir
 3. Hz Muhammedin görevleri nelerdir, Peygamber Efendimizin Görevleri, Hz. Muhammed'in (sav) p
 4. Hz. Muhammedin peygamberlik öncesi insani özellikleri nelerdir
 5. Tse nedir görevleri nelerdir
 6. Peygamberlerin görevleri nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri