Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Photoshopta Albüm Yapımı Photoshopta albüm yapmak - Photoshopta albüm nasıl yapılır - Photoshop dersleri - Photoshop öğreniyorum İnternette birçok yerde paylaşılan fotoğraf arka planlarını neden

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Photoshopta Albüm Yapımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Photoshopta Albüm Yapımı

  Photoshopta albüm yapmak - Photoshopta albüm nasıl yapılır - Photoshop dersleri - Photoshop öğreniyorum


  İnternette birçok yerde paylaşılan fotoğraf arka planlarını neden kendimiz yapmayalım değil mi? Hazırı varken neden uğraşayım diyenler olabilir bunun cavabı basit aslında, uğraş vererek photoshopu bu şekilde öğrenebilirsiniz. Neyse az konuş çok çalış prensibine bağlı kalarak hemen dersimize başlayalım.

  Şimdi ilk olarak 768×1024 pixel boyutunda çalışma ekranımızı oluşturalım ve alanımıza rectangle tool aracını kullanarak şekildeki gibi beyaz bir dikdörtgen çizelim.  Şimdi kullanmak istediğimiz bir resmi (aile,manzara, vs. herhagi bir resim) çalışma alanımıza alıyoruz ve oluşturduğumuz beyaz dikdörtgenimizin içerisine alıyoruz,resmi alana koyduktan sonra çerçevemizdeki fazla kısımları ctrl+t tuşu yardımıyla tekrar ölçeklendirebilirsiniz.  Şimdi çerçevemizi seçiyoruz ve layer üzerinde sağ tıklayıp rasterize type dedikten sonra çerçevemizi resim formatına dönüştürüyoruz. Ardından uygulayacağımız efektler için arka plan renginizi açık bir renk tonu yapmanız efektleri görmeniz açısından sizin için daha iyi olacaktır. Şimdi çerçevemizi seçiyoruz ve sağ tıklayıp blending options kısmına geldikten sonra ayarlarımızı resimdeki gibi yapıyoruz.  Ve çerçevemiz şu görünümü alır.  Şimdi çerçevemizin bir kopyasını oluşturuyoruz ve oluşan kopya ile birlikte resmimizide shift tuşuna basılı tutarak seçtikten sonra ikisi birlikte seçiliyken sağ tıklayıp merge layer seeneğine tıklıyoruz ve iki resmi birleştirmiş oluyoruz.  Şimdi çerçeveli resim adlı layerımıza tıklayıp ctrl+t tuşları ile birlikte boyutunu küçültüyoruz, ardından yine başka istediğimiz bir resmi alanımıza aldıktan sonra çerçeve adlı layerımızın üstüne yerleştiriyoruz bu işlemi resimlerinizin çokluğuna göre tekrarladıktan sonra işte aile albümümüz yada favori resim albümünüz hazır.

  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Albüm,Rüyada Albüm Görmek Nedir?
 3. Rakamlarla albüm yapımı, Rakamlarla albüm nasıl yapılır
 4. photoshopta mirror, photoshopta aynı görüntüsü hazırlama, photoshopta yansıma efekti
 5. Photoshopta avatar yapımı, Photoshopta nasıl avatar yapılır
 6. Photoshopta Puzzle Yapımı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri