Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Alabalık Nasıl Tutulur ve Taktikleri Alabalık ? Alabalık derelerde yetişen bir tür canlıdır. Kırmızı pullu ve güçlü bir balıktır onu tutmak için iyice bir çaba

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Alabalık Nasıl Tutulur ve Taktikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Alabalık Nasıl Tutulur ve Taktikleri

  Alabalık ?


  Alabalık derelerde yetişen bir tür canlıdır. Kırmızı pullu ve güçlü bir balıktır onu tutmak için iyice bir çaba sarfetmeniz gerekmektedir.Olta, makine, saçma gibi malzemelerle tutulmaktadır genellikle olta ile tutulur size tavsiyem olta ile tutmaya başlayın.


  Alabalık Tutmak İçin Gerekli Olan Malzemeler ?


  Olta:

  Olta kamıştan yapılan için boş bir Alettir. Olta 4 metre olması yeterlidir çünkü rahat gezdirebilirsiniz. Olta için misina lazım oltanın boyu kadar misina kesip oltanın ucundan bağlayıp en ucunada kanca takılır ve kancanın 30 cm üstüne küçük bir kurşun takılır. Bunlar olmadan alabalık tutmanız imkansızdır.

  Misina:

  Misinanın beyaz olması avcılar için iyi birşeydir çünkü balıkların görmesi imkansızdır dereye attığımızda balık farketmez ve yakalınır.

  Kanca:

  Kanca küçük ve sağlam olmalıdır siyah renkli olması iyi olur. Kanca misinanın ucuna güzel bir şekilde bağlanmalıdırki farkedilmesin, sonrada kancaya yem takılır derede büyüyen balık yemi iyice takıldıktan sonra balık tutabilirsiniz.Ayrıca solucanda takılabilir pek çok şey takılabilir ama yem ve solucan en iyileri.

  Yem:

  Balıklar için olmazsa olmazıdır.Derede yetişen bazen kırmızı bazende kahverengi küçük böceklerdir.İnsana hiçbir zararı dokunmaz sevimli böceklerdir. bir kancaya bi büyük bide küçük olmak üzere 2 tane böcek takılır ve böylelikle kancanın gözükmesini engeller ve balık bunu yemeye çalışınca kancaya takılır ve avcıda balığını tutmuş olur.

  Solucan:

  Alabalıkların yinede çok sevdiği bir yiyecek türüdür. Genellikle yağmur yağınca ortaya çıkarlar çöl kıyılarında topraklarda vetaşların altında yetişirler.

  Taktikleri ?


  Alabalık tutmaya başlamadan önce ilk önce giyiminiz. Üstünüzdeki giysiler açık ve beyaz renkte olmamalıdır. Nedenmi çünkü alabalıkla beyaz rengi hemen görürler ve kaçarlar. Bundan üstünüze daima koyu renk giyimelisiniz doğa rengine benzeyen eşyalar yeşillikte olunca alabalıklar sizi farketmez. Balık tutarken daima alttan yukarı doğru tutarak gitmelisiniz çünkü balık her zaman derenin içinde yukarı doğru bakarak durur avcılarda aşağıdan gelerek tutarlarsa balık göremez eğer yukardan aşağıya doğru tutarsanız balık sizi hemen farkeder ve kaçar yuvasına gider. Her zaman tuttuğunuz bölgeye gözükmemelisiniz.Alabalık böyle tutulur ben tutuyorum çünkü


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Alabalık,Rüyada Alabalık Görmek Nedir?
 3. Çatal nasıl tutulur, Çatal bıçak nasıl tutulur
 4. Tatlı Su Alabalık Nasıl Avlanır
 5. wolfteam adam vurma taktikleri nelerdir, wolfteam taktikleri
 6. YGS'de Yüksek Puan nasıl alınır Taktikleri nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri