Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

özgüven eksikliği , özgüven eksikliği nedir , özgüven eksikliği belirtileri , özgüven eksikliğinin belirtileri nelerdir , Özgüven eksikliği nedir belirtileri Özgüven kişinin kendisine yönelik iyi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Özgüven eksikliği, özgüven eksikliği nedir, özgüven eksikliği belirtileri, özgüven eksikliğinin belirtileri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  özgüven eksikliği,özgüven eksikliği nedir,özgüven eksikliği belirtileri,özgüven eksikliğinin belirtileri nelerdir,

  Özgüven eksikliği nedir belirtileri

  Özgüven kişinin kendisine yönelik iyi duygular geliştirmesi sonucu, kendisini iyi hissetmesi demektir. Başka bir deyişle kendimiz olmaktan memnun olmak ve bunun sonucu olarak kendimiz ve çevremizle barışık olmaktır.Bunun aksi ise özgüven eksikliğidir;

  Eleştiriye karşı alıngan olmak
  Aşağılık duygusuna kapılan insanlar hata yaptıklarını bilseler de diğer insanların bunu vurgulamaları hoşlarına gitmez. Ne kadar yapıcı ya da naif olursa olsun her eleştiriyi kişisel bir saldırı olarak algılarlar.

  Özgüvene uygunsuz cevap verme
  Bu iki şekilde olur. Bazı insanlar kendileri hakkında iyi şeyler duymak için can atarlar ve sürekli iltifat edilmesinden hoşlanırlar. Diğer davranış biçimi ise tam tersidir. Özgüven eksikliği çeken bir grup insan ise kendileri hakkında pozitif bir şey duymak istemezler çünkü kendi hissettikleriyle çelişirler.

  Aşırı eleştirel yaklaşım
  Kendilerini iyi hissetmeyen kişiler başkaları hakkında iyi şeyler düşünmezler. İnsanların kusur ve hatalarını ararlar. Böylece kendilerinin çok kötü olmadığını kanıtlamaya çalışırlar. Bu insanlar çevredeki en akıllı, çekici, başarılı insan olmadıkları zaman akıllı, çekici, başarılı hissetmezler.

  Suçlama eğilimi
  Bazı insanlar aşağılık hissetmenin acısından kurtulmak için kendi güçsüzlüklerini diğer insanlara yüklemeye çalışırlar. Bu noktada kendi hataları için başkalarını suçlarlar.

  İşkence isteği
  Özgüvensizlik doruk noktasındayken başkasına zarar vermeye kadar varabilir. Başkalarını suçlama davranışı kontrol edilemez bir duruma ulaşabilir.

  Rekabetle ilgili negatif hisler
  Aşağılık kompleksi olan insanlar da herkes gibi bir oyunu ya da yarışmayı kazanmak ister ama böyle durumlardan kaçınırlar çünkü kazanamayacaklarını düşünürler. Birinci gelememe korkusu tamamen başarısız oldukları korkusuna kapılmalarına neden olur.

  Yalnızlık ve çekingenlik eğilimi
  Aşağılık duygusu olan insanlar diğer insanlar kadar zeki ve ilginç olmadıklarını düşündüklerinden diğer insanların da onları böyle göreceğini düşünürler. Bu yüzden sosyal ortamlardan kaçınırlar. İnsanlarla birlikteyken susmayı tercih ederler çünkü bunun yalnızca aptallıklarını ya da sıkıcılıklarını kanıtlayacağını düşünürler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuğunuzun Özgüven Duygusunu Arttırın, Çocuklarda Özgüven Duygusu, Çocuklara Nasıl Davran
 3. Özgüven Eksikliği Nasıl Aşılır
 4. Özgüven Eksikliğinin Sebebleri Nedir Özgüven Eksikliğinin Sebebleri Hakkında Bilgi
 5. Özgüven nasıl gelişir, insanın özgüveni nasıl gelişir, özgüven nasıl kazanılır, özgüven na
 6. Özgüven Eksikliği Nasıl Aşılır,Özgüven Eksikliği Nasıl Gelişir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri