Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dikkat Eksikliği , Dikkat Eksikliği Tedavisi , Dikkat Eksikliği Nasıl Giderilir , Dikkat Eksikliği Belirtileri Dikkat Eksikliği Nasıl Tedavi Edilir? Çabuk sinirlenmek , aşırı kızgınlık
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dikkat Eksikliği,Dikkat Eksikliği Tedavisi,Dikkat Eksikliği Nasıl Giderilir,Dikkat Eksikliği Belirtileri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dikkat Eksikliği,Dikkat Eksikliği Tedavisi,Dikkat Eksikliği Nasıl Giderilir,Dikkat Eksikliği Belirtileri

  Dikkat Eksikliği Nasıl Tedavi Edilir?

  Çabuk sinirlenmek,aşırı kızgınlık herkes için bir sorun olabilir ancak bu problem, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) olan insanlar için daha yoğun yaşanır.

  DEHB'li kişiler uyaranlara daha hassas oldukları için, aşırı tepki verebilir ve hayatın tüm alanlarında ilişkileri etkileyebilen öfke nöbetleri kronik duruma gelebilir.

  DEHB'liler, hayatın her alanında karşılarına çıkabilecek olan küçük hayal kırıklıklarından, reddedilmekten ve eleştirilerden kolaylıkla etkilenirler ve bu da aşırı tepki vermelerine neden olur. Kolayca üzülebilen ve rahatlıkla depresif ruh haline girebilen DEHB'liler için öfke nöbetleri ciddi sonuçlar doğurmakla birlikte kronik hale de gelebilir. Öfkeyi kontrol altına alamamak profesyonel, sosyal ve özel yaşamda ilişkileri olumsuz etkiler, kişinin özgüveni azalır ve bu nedenle kişi sosyal yalnızlaşmaya sürüklenir.

  Her insan kızgınlık hissedebilir, sorun duygunun kendisinde değil kişinin duyguyu ifade etme şeklindedir. DEHB'li kişiler, bu sorunu olmayan kişilerin aksine, bir karara varmak için yeterince uzun beklemeden harekete geçerler. Bu durum da insanların onları, sorumsuz, çocuksu olarak görmelerine ve yargılamalarına neden olur. DEHBka; tepkilerin sağlıklı verilebilmesi yönünde, DEHB'li kişilere yardımcı oluyor.

  DEHBka, bu rahatsızlığa sahip kişilerin çevrelerine ve durumlara nasıl tepki verdiklerini gözlemlemelerini ve iç dünyalarında hissettikleri kızgınlık, utanç, kendilerini başarısız görme duygularının farkına varmalarını sağlıyor. Sonraki aşamada, duygularını doğru kelimelerle açıklayabilme ve kızgınlıkla başa çıkma becerilerini geliştirme üzerine çalışıyor. En önemlisi de bunları yaparken beyindeki biyolojik durumun ani öfke patlamalarına sebep olduğunu hatırlatırken, küçük adımlarla ilerleme bilincine sahip olmalarını sağlıyor. Bu sayede DEHB'li kişiler; beklentilerini küçültüp basitleştirirken, kendileri ve çevrelerine karşı bakış açılarını olumlu yönde geliştiriyorlar.

  Profesyonel Dikkat Eksikliği Koçluğu sertifikalı, Psikoloji Yüksek Lisanslı S. Tana Alalu ve Eda Aydoğan tarafından kurulan Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Koçluk Akademisi (DEHBka): sadece yetişkinlerin değil, tüm DEHB'li bireylerin, "Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu" rahatsızlıklarıyla başa çıkabilmelerine ve gündelik yaşamlarında daha etkin olmalarına yardımcı oluyor. DEHBka; çalışmalarını gerektiğinde psikologlar, psikiyatrisiler ve özel eğitim uzmanları ile birlikte bütünsel bir yaklaşım eşliğinde gerçekleştiriyor .

  Alıntı

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuklarda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) nasıl bir hastalıktır?
 3. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tanı ve Tedavisi
 4. Çocuklarda dikkat eksikliği nasıl tedavi edilir
 5. Çocuklarda dikkat eksikliği belirtileri nelerdir
 6. Yaşa Bağlı Dikkat Eksikliği Slaytı - Yaşa Bağlı Dikkat Eksikliği ile ilgili PowerPoint Sun
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu hakkında Çocuk Psikiyatr Dr. Gökçe Küçükyazıcı'nın bir makalesini buldum:

  Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu - DEHB

  Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, bireyin akademik başarısı, aile hayatı, sosyal ilişkileri ve benlik saygısı üzerine çeşitli olumsuz etkileri olan ve oldukça sık görülen psikiyatrik bir bozukluktur. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun çocuk ve ergenlerde görülme sıklığı %5-10 , erişkinlikte %4 civarındadır.

  Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunun en sık gözlenen temel belirtileri şunlardır:

  - Hareketlilik
  - Dikkat eksikliği
  - Dürtüsellik

  Bozulukta her üç belirti birada görülebileceği gibi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) özellikle dikkatsizliğin ön planda olduğu ve hiperaktivite ve dürtüselliğin ön planda olduğu alt tipler şeklinde kendisini gösterebilir.

  Bir kişide Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ( DEHB ) varlığından söz edebilmek için, bu belirtilerin 7 yaştan önce başlamış olması, birden fazla ortamda görülüyor olması, sürekli olması ve kişinin günlük yaşamını etkileyecek boyutta olması gerekir.

  DİKKAT EKSİKLİĞİ

  Dikkat Eksikliği ifadesinden kastedilen aslında dikkatin olmaması değil daha ziyade dikkati belli bir süreyle özellikle zihinsel uğraşı gerektiren ders çalışma, problem çözme veya çocuk için çok da eğlenceli olmayan bir görev esnasında kendisini gösteren bir konsantre olamama durumudur. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuklar tam tersi eğlenceli, ilgilerini çeken, renkli ve canlı görüntülerin olduğu televizyon ve bilgisayar oyunları karşısında saatlerce sıkılmadan durabilmektedirler.

  Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğuna (DEHB) sahip çocukların dikkatlerinin dış uyaranlarca kolayca çelinebilmesi nedeniyle, sıklıkla bizlerin farketmedikleri ayrıntıları farkedebilir bu nedenle yanlışlıkla fazlaca dikkatli olarak değerlendirilebilirler. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan öğrencilerin öğretmenleri sıklıkla öğrencinin derste dalgın olduğunu, kendisini dinlemiyormuş göründüğü veya kalemi silgisi veya etrafıyla ilgilendiğinden şikayetçidirler.

  Kaynak: cocukvegenc.com/icerikdetay-16/dikkat-eksikligi-ve-hiperaktivite-bozuklugu-dehb.html 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri