Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Ramazan Ayına Girerken Yapılan Hazırlıklar Nelerdir Ramazan Ayına Girerken Yapılan Hazırlıklar Nedir Ramazan Ayına Girerken Yapılan Hazırlıklar Hakkında Yazı Bilgi Ramazan ayının yaşayışımız üzerinde ayrı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ramazan Ayına Girerken Yapılan Hazırlıklar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ramazan Ayına Girerken Yapılan Hazırlıklar Nelerdir
  Ramazan Ayına Girerken Yapılan Hazırlıklar Nedir
  Ramazan Ayına Girerken Yapılan Hazırlıklar Hakkında Yazı Bilgi


  Ramazan ayının yaşayışımız üzerinde ayrı bir etkisi vardır. Bu ayın yaklaşması ile birlikte hazırlıklara başlanır. Ramazan boyunca yiyeceğimiz özel yemeklerin malzemelerini önceden alırız. Evlerimizde genel temizlik yapılır. Çevremizde bazı camilerin minarelerine mahya denilen "Hoş geldin ya şehrü ramazan" gibi yazılar görürüz. Radyolar, televizyonlar özel ramazan programı yaparlar.

  Ramazanda oruç açma vaktinin ayrı bin neşesi vardır. Bütün aile bireyleri hep birlikte sofraya oturur, oruç açma vaktini gelmesini bekleriz. Ezan veya top sesinin duyulmasıyla birlikte orucumuzu dua ile açarız. Yemeğimizi yedikten sonra dua ederek Allah'a şükrederiz. Sonra akşam namazını kılar ve teravih namazı için hazırlıklara başlarız. Bu ayda camiler dolar taşar.

  Ramazan ayı gerçekten bir ibadet ayı olarak yaşanır. Namaz ve orucun yanında aynı zamanda bir yardımlaşma ayıdır. Bu ayda yoksullar, düşkünler daha çok hatırlanır. Geleneğimizde yakınlar, komşular, yoksullar iftara çağrılır. Maddi durumu iyi olmayanlar için iftar sofraları düzenlenir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ramazan Ayına Girerken Vaaz
 3. Ramazan Ayına Girerken Ne Tür Hazırlıklar Yapılır
 4. Ramazan Ayında Yapılan Hazırlıklar
 5. Ramazan ayı için yapılan hazırlıklar
 6. Mübarek Ramazan Ayına Girerken İslam Dünyası-1
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. tugçe

  Sponsorlu Bağlantılar
  11 ayın sultanı kıymetir her anı hoşgeldin yaaaaaa ramazan bizlere verdin sefa 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri