Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

TÜM Modemlerde Port Acmak (Resimli Anlatım) TÜM Modemlerde Port Acmak (Resimli) .A arkadaslar , forumda modemlerde port acmayla ilgili birkac konu var , ama hepsinde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  TÜM Modemlerde Port Acmak (Resimli Anlatım)

  Sponsorlu Bağlantılar
  TÜM Modemlerde Port Acmak (Resimli Anlatım)

  TÜM Modemlerde Port Acmak (Resimli)


  .A arkadaslar, forumda modemlerde port acmayla ilgili birkac konu var , ama hepsinde 1 veya 2 modemde port acmak anlatilmis. Biz bu topic’te Tüm modemlerde port nasil acilir onu anlatacagiz Niye Bu bölüme actim? Baska bölümde yetkim yok Tesekkür mesaj’i vs. Yazilirsa temizlemek icin, konu bittiginde gerekli yere tasiycam.

  Tüm örneklerdeki port Emule portudur.

  İstediginiz markalarda istek yapin onlarida anlatiriz.

  Hadi Bismillah..

  ZoomX4-5551A Modemlerde port açma;

  Adres çubuğuna http://10.0.0.2 yazın ve klavyenin Enter tuşuna basın.  Ekrana gelecek olan iletişim kutusunda ilgili alanlara aşağıdaki kullanıcı adını ve şifreyi küçük harflerle girin ve OK ’yi tıklayın.

  User Name: admin
  Password: zoomadsl  Advanced Setup menüsünden NAT’ı seçin.  Karşınıza Network Address Translation (NAT) Rule Configuration Menüsü çıkacaktır. Burda en son girilmiş Rule ID değerine bakın. Bu örnekte son girilen Rule ID değeri 5, sizde farklı olabilir budeğeri aklınızda tutun. Sonra NAT Option ’dan NAT Rule Entry ’i seçip Add butonuna basın.  Karşınıza aşağıdaki NAT Rule - Add Menüsü çıkacaktır.  Bu menüye eMulenin kullandığı TCP protocolunda port:4662 açmak için aşağıdaki resimdeki değerleri girin, bu örnekte Local IP adreslerine girilen PCnin IP değeri 10.0.0.4 ’dir. Siz kendi PCnizin IP değerini (not almıştınız) girin. [son Rule ID değerini bir artırarak (bu örnekte 5+1=6)] ve Save Changes ’e basın.
  Karşınıza aşağıdaki menü çıkacaktır. Burda son ilave ettiğiniz 6 numaralı NAT Rule görülecektir. Şimdi tekrar Add ’e basın.  Şimdi çıkan NAT Rule - Add menüsüne eMulenin kullandığı UDP protocolunda port:4672 açmak için aşağıdaki resimdeki değerleri girin, bu örnekte Local IP adreslerine girilen PCnin IP değeri 10.0.0.4 ’dir. Siz kendi PCnizin IP değerini (not almıştınız) girin. [son Rule ID değerini bir artırarak (bu örnekte 6+1=7)] ve Save Changes ’e basın.  Karşınıza aşağıdaki menü çıkacaktır. Burda son ilave ettiğiniz 7 numaralı NAT Rule görülecektir. Şimdi yaptıklarınızı kayıt etmek için Write Settings to Flash butonuna basın.  portunuz açılmıştır hayırlı olsun  DATRON RTA230 Adsl Modemlerde Port Açmak

  Adres çubuğuna http://192.168.1.1/ yazın ve klavyenin Enter tuşuna basın.  Kullanıcı Adı ve Şifre soracaktır. Değiştirmediyseniz default değerleri.

  Kullanıcı Adı : root
  Şifre : root  Çıkan menüden önce Advanced, sonra sırasıyla Virtual Server ve Port Forwarding tıklayın. Aşağıdaki gibi Port Forwarding menüsü çıkacaktır. Bu menüden Add tıklayın.  Aşağıdaki Add New Port Forwarding Rule menüsü çıkacaktır.  Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi eMulenin kullandığı TCP:4662 portu PCnizin IP nosuna yönlendirin.

  user defined :eMule1
  Internet Host IP Address :192.168.1.2
  Protocol : TCP
  Port Start :4662
  Port End : 4662
  Port Start :4662
  Port End : 4662 girin sonra Apply tıklayın.  Ayni Ayar’i UDP’yi secip tekrarlayin.

  Şimdi Roter/Modeminizin Güvenlik Duvarını (Firewall) kapatalım.
  Önce Firewall tıklayın, altından çıkan IP Filtering tıklayın ve Disable seçin, Apply tıklayın.  Modeminizi yeniden baslatalim.

  Alcatel/speedtouch Modemlerde port acmak ;

  Adres çubuğuna http://10.0.0.138/ yazın ve klavyenin Enter tuşuna basın.

  Size kullanıcı adı ve şifre soracaktır. Modeminizin manuelinden bakabilirsiniz. Manuelde bulamazsanız ve Default değerlerini değiştirmediyseniz boştur hiç bir şey girmeyin veya admin ve admin dir.
  Çıkan menüde sol tarafta bulunan Advanced tıklayalım.  Çıkan listeden NAPT’ı seçelim. Karşımıza Port Ayar ekranı Network Address Port Translation (NAPT) çıkacak. Ekranın altındaki New butonunda basın,  lk önce TCP 4662 yi ekleyelim. Protocol kısmından TCP seçip, Inside IP kısmına PCnizin internal IP adresini (Not almıştınız, örnek:10.0.0.3) yazalım. Outside IP kısmına da eğer telekomdan sabit ip almışsak onu yazalım (bu çok az kişinin yaptığı birşeydir, bizim daha önce aldığımız sabit IP ile karıştırmayın), eğer normal bir kullanıcı gibi değişken IP almışsak 0.0.0.0 yazarak otomatik IP olduğunu gösterelim. Inside Port ve Outside Port kısımlarına ise açmak istediğimiz portu 4662 yazacağız. Apply ’a basalım
  Aynı methodu kullanrak UDP Portu’nuda acabilirsiniz Onu tekrar anlatmaya gerek yok. Devam ediyoruz ;

  Gerekli portları açınca, sol menüdeki Save All ’u seçip ayarlarımızı modemimize kaydedelim.
  3Com OfficeConnect Modemlerde Port Açma;

  Browser’iniza http://192.168.1.1 yazıp, Enter basın.  Değiştirmediyseniz default değerlerini modeminizin kullanım klavuzundan (manuel) bulacağınız değerleri girin. Eğer kullanım klavuzunuz (manuel) yoksa Default değerleri ;
  Password : admin girin.
  Log In basın.  Aşağıdaki ekran çıkacaktır. Soldaki pencereden Firewall tıklayın.  Aşağıdaki ekran çıkacaktır. Virtual Server tıklayın.  Aşağıdaki Virtual Server ekranı çıkacaktır. LAN IP olarak PCnizin IP nosunu girin (bu örnekte 192.168.1.2) diğerlerini aşağıdaki gibi doldurun.  Tamaladıkdan sonra Save tıklayın Modem’i kapatip acin.


  Artes Modemlerde Port Açmak ;

  Adres çubuğuna http://192.168.1.1/ yazın ve klavyenin Enter tuşuna basın.

  Size Kullanıcı Adı ve Şifre soracaktır. Değiştirmediyseniz aşağıdaki default değerleri yada routerinizin manuelinden bulacağınız değerleri girin.

  Kullanıcı Adı : admin
  Şifre : adslroot girin.

  Soldaki pencereden Advanced Setup seçin.  Aşağıdaki menü çıkacaktır. Soldaki pencereden NAT seçin.  Aşağıdaki menü çıkacaktır. Soldaki pencereden Virtual Server tıklayın ve Add seçin.  Aşağıdaki menü çıkacaktır ;  Custom Server seçin ve Herhangi birsey yazın (Örnek Emule)
  Server IP Address : PCnizin IP nosunu (not almıştınız, örnek 192.168.1.5) yazın

  External Port Start : 4662
  External Port End : 4662
  Protocol : TCP
  Internal Port Start : 4662
  Internal Port End : 4662
  Alt satıra geçin
  External Port Start : 4672
  External Port End : 4672
  Protocol : UDP
  Internal Port Start : 4672
  Internal Port End : 4672 yazın.
  Save/Apply tıklayın.  İslem tamamdir.


  Aztech Modemlerde port acmak ;

  Adres çubuğuna http://192.168.1.1/ yazın ve klavyenin Enter tuşuna basın.

  Size Kullanıcı Adı (User Name) ve Şifre (Password) soracaktır. Değiştirmediyseniz default değerlerini modeminizin kullanım klavuzundan (manuel) bulacağınız değerleri girin. Eğer kullanım klavuzunuz (manuel) yoksa Default değerleri ;

  User Name : admin
  Password : bos birakin enterlayin.

  Ekranın solundaki pencereden Advanced Configuration altındaki port forwarding tıklayın.  Bu menüyü TCP:4662 portu için aşağıdaki gibi doldurun ve Add This Setting tıklayın.  Ayni İslemleri UDP Portu icinde tekrarlayin.

  Soldaki pencereden Save Settings tıklayarak yaptıklarınızı kayıt edin.


  Pegasus 2108, Globespan Virata GS8100, Inf GS8100,
  LoopComm AL 5011P ve AL 5014P
  Intool ADSL Router 2+ Modemlerde Port Açma

  Adres cubuguna http://192.168.1.1 yazıp, Enterlayin.

  Değiştirmediyseniz default değerlerini modeminizin kullanım klavuzundan (manuel) bulacağınız değerleri girin. Eğer kullanım klavuzunuz (manuel) yoksa Default değerleri ;

  User Name : admin

  Password : admin

  Aşağıdaki Home sayfası çıkacaktır. Burdan Services seçin.  Services sayfasında NAT seçin. NAT Options seçeneklerinden NAT Rule Entry seçin.  Çıkan NAT Rule Configuration menüsünden Add tıklayın.  Aşağıdaki NAT Rule - Add menüsü çıkacaktır.  Bu menüyü Kullanicaginiz port icin örnek ; TCP:4662 port’u için aşağıdaki gibi doldurun. (Bu örnekte PCnizin IP Nosunun 192.168.1.10 olduğu varsayılmıştır. Siz kendi PC IP Nonuzu yazın. Not almıştınız). Submit basın.  Ayni Sekilde UDP Portunuzuda acabilirsiniz.

  Sonra Services menüsünde IP-Filter seçin.  Çıkacak menüde DMZ Default Action - Accept yapın.  Commit & Reboot menüsünde önce Commit, sonra Reboot tıklıyoruz.  Modeminiz kapanip acilacaktir , islem tamamdir

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kül kedisi hikayesi resimli anlatım, sinderalla hikayesi resimli anlatım, kül kedisi hikay
 3. Dantelden gül yapımı, resimli,anlatım,açıklamalı,teknikler,modelli, dantelden gül yapmak,
 4. Animasyon Değişen Saç Modelleri resimli anlatım, Photoshop Dersleri resimli anlatım
 5. Resimli otoyol işaretleri ve anlamları - Resimli anlatım
 6. Tunus işi resimli anlatım
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  AirTies RT-103 Modemlerde Port acmak ;


  Adres çubuğuna http://192.168.2.1 yazın ve klavyenin Enter tuşuna basın.

  Şifre soracaktır, default değeri boştur birşey girmeyin. Sadece Tamam tıklayın.
  Çıkan Menünün sol tarafındaki pencereden NAT ve onun altından Port Yönlendirme seçin.

  Aşağıdaki gibi doldurun. Bu örnekte PCnizin IP Nosunun 192.168.2.2 olduğu varsayılmıştır. Siz kendi PCnizin IP nosunu girin.  Şimdi Kaydet diyip cik islem tamam
  Modemlerde Port Acmak (Resimli)

  Adres çubuğuna http://10.0.0.2/ yazın ve klavyenin Enter tuşuna basın.

  Size Kullanıcı Adı (User Name) ve Şifre (Password) soracaktır. Değiştirmediyseniz default değerleri.


  User Name : admin


  Password : epicrouter girin.


  Aşağıdaki Modeminizin Home Page menüsü çıkackatır. Burda Virtual Server tıklayın.


  Aşağıdaki Virtual Server Configuration Menüsü çıkacaktır.


  Bu menüde Kullanicaginiz Port’u acmak icin asagidaki gibi doldurun.


  (Örnek)


  Portlara 4662 girin, TCP seçin, PCnizin IP Nosunu girin (örnekte 10.0.0.4 girilmiştir, siz kendi PCnizin IP nosunu girin) ve Add This Setting tıklayın.


  Ayni Ayarlari tekrarlayip UDP Portunuzuda acin.

  Portunuz acilmistir Hayirli olsun...
  Modemlerde Port Acmak (Resimli)


  Adres Satirina http://192.168.1.1/main.html yazıp, Enter’a basın.

  User Name : admin

  Password : password girin.

  OK basın.


  Çıkan menüde sırasıyla, Gelişmiş Kurulum - NAT - Sanal Sunucu - Ekle tıklayın.


  Çıkan menüyü aşağıdaki gibi doldurup Kaydet/Uygula tıklayın (Örnek olarak 4662 Emule port’u gösterilmistir)


  Aşağıdaki menü çıkacaktır. Yaptıklarınızı kaydetmek için soldaki pencereden Yönetim tıklayın.


  Yönetimin altındaki Kaydet/Yeniden Başlat tıklayın. Çıkacak pencerede de Kaydet / Yeniden Başlat tıklayın.


  Modem yeniden baslayacaktir.


  İslem tamam.
 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. İnca IM - 201-251 buldum zaten tüm IM Modellerinde yöntem ayni.

  İnternet tarayiciniza http://192.168.1.1 yazıp, Enter basın.

  Kullanıcı Adı : admin

  Şifre : admin girin.

  OK basın.

  Aşağıdaki menü çıkacaktır. Bu menüden Gelişmiş seçin.  Çıkan Gelişmiş menüsünde Port Yönlendirme seçeneğini tıklayın.

  Aşağıdaki menü çıkacaktır. Burda LAN IP olarak PCnizin IP Nosunu (örnek 192.168.1.2) girin.  Kategori penceresinden User seçeneğini tıklayın ve Yeni seçin,  Aşağıdaki Kural Yönetimi menü çıkacaktır.  Bu menüyü Acmak istedigimiz port’u giriyoruz (Örnek 4662) ve TCP Seciyoruz ve uygula diyoruz.  Ayni Sekilde UDP Portunuda aciyoruz.  Son hali aşağıdaki gibi olmalıdır.
  Soldaki pencereden Port Yönlendirme tıklayın ve ilave ettiğiniz Emule ayarlarını Uygun Kurallar penceresinden Ekle tuşuyla Uygulanan Kurallar penceresine geçmesini sağlayın.  Aşağıdaki resim gibi olmalıdır. Sonra Uygula tıklayın.  En son olarakda yaptıklarınızı kayıt etmek için yukardaki Araçlar menüsüne tıklayın. Bu meüde soldaki pencereden Hepsini Kaydet tıklayın. Aşağıdan mavi Hepsini Kaydet tıklayın.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri