Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Can Yücel - Boşver Be Yaşı Başı Boş ver be yaşı başı! Gönlün ne kadar şık sen ondan haber ver? Şöyle atıp ko...yu grileri-siyahları sabahtan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Can Yücel - Boşver Be Yaşı Başı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Can Yücel - Boşver Be Yaşı Başı


  Boş ver be yaşı başı! Gönlün ne kadar şık sen ondan haber ver? Şöyle atıp ko...yu grileri-siyahları sabahtan, sarı bir kaşkol atabiliyor musun boynuna, ondan haber ver?


  Koyma bir kenara yüreğini, aç kapılarını, gelene geçene yol verme girsin diye içeri ama gömme başını toprağa bir çift güzel göz uğruna. Bilirim yine yeşerecek bir çiçek bulursun bir dalda ama aklını kaybedecek bir aşk varsa avuçlarında, bırak aksın yollarına. Yağ geç, yık geç, kimse inanmazsa inanmasın. Sen inan yüreğine, hem ona geçmezse kime geçer sözün?


  Büyü büyü! Bak ellerin ayakların kocaman. Aklın da maşallah yerinde, e ne diye tutarsın yüreğini uçmasın diye. Akıllı ol, yüreğin gelir peşinden, boş ver yaşı başı. Aşk var mı aşk, sen ondan haber ver?


  Takılmışsın yüzündeki gözündeki çizgilere. O çizgilerin yüreğine neler kazıdığını düşün, atmak mı istiyorsun kendini bir dereye; soğuk bir kış günü, öl gitsin. Parayı pulu savurup, bir balıkçı köyünde balık tutmak mıdır isteğin, savrul gitsin.


  Boş ver be yaşı başı, kim tutar seni kim, kendi yüreğinden başka kim? Aklını al da öyle git, ister bir duvara, ister bir odaya, ister kıra bayıra vur da git. Dert etme ellerini, onlar da gelir seninle; bırakmadıkça birine. O biri de gelir gerçekten istediğin oysa. Seveceksen ve öleceksen uğruna.


  Yaşa be, yaşa da öyle git, gireceksen toprağa. Yaş 70'e gelse bile, hayat daha bitmemiş. Sen mi biteceksin? Çekeceksen bile bayrağı, yaşadım ulan dibine kadar diyemeyecek misin?


  [ Can Yücel ]


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yücel ismi ile ilgili akrostiş şiir, yücel akrostiş
 3. Çevirinin Yeri ve Önemi Kitap Özet - Oğuz Yücel Kitapları - Oğuz Yücel Kitap Tanıtımı
 4. Baha -Boşver Üzülme Akor, Baha -Boşver Üzülme şarkısı nota
 5. Bir Anı:Hasan Ali Yücel,Can Yücel,Gazi Yaşargil
 6. ilhan irem boşver boşver arkadaş
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri