Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

rüyada cenaze görmek ne anlama gelir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Rüyada Cenaze Töreni Görmek Rüyada Cenaze Namazı Görmek Rüyada cenaze arabası görmek Rüyada
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Rüyada Cenaze Görmek

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Rüyada Cenaze Görmek

  Rüyada cenaze görmek iyidir. Bir cenaze gören kişi uzun zamandır haber alamadığı biriyle karşılaşır demektir. Cenazeye katılan kişi hayatında güzel bir yenilikler yapar anlamındadır. Kendi tabutunu görmek ise mal ve para kazanılacağının haberidir.

  Cenaze töreninde Hava güneşliyse yakında evlenip çocuk sahibi olacağınızın, yağmur yağıyorsa kötü haber ve hastalığın işaretidir.

  Rüyasında cenaze gören kişi, uzun zamandır haber alamadığı bir kişden haber alacak veya karşılaşacaktır.

  Rüyada cenaze daima saglıga ve uzun ömre yorumlanır. Rüyasında bir cenaze alayının arkasından gittigini görmek uzun ömürlü olacagına; cenazenin kendi ailesinden biri olduğunu ve aglayarak takip ettigini görmek, hastası varsa iyileşecegine, çocuk bekliyorsa bir erkek çocugu olacagına, kendisini ölmüş görmek mutlu ve saglıklı bir hayat sürecegine delalet eder. Bir cenazenin ardından mezarlıga gittiginizi görmek, uzun bir ömür süreceginize delalet eder. Bir komşunuzun cenazesini gömülmeye hazırlamak için, onun cenaze işlerini yaptıgınızı görmek, komşularınızın sizden hoşnut olduğuna işarettir. Cenazeyi mezara gömdükten sonra telkin duasına amin dedigini görmek dünya nimetlerinden faydalanacagına, yaşlı bir kişi ise ibadetle meşgul olacagına, genç biri ise, hayata baglı bir kimse olarak hayata devam edecegine delalet eder. Bir cenazede halkın yürüdüklerini görmek cenaze sahibinin o topluluga başkan olacagına, yahut başka bir topluluga efendi olup, onlara zulüm edecegine delalet eder. Bir cenazenin ugurlayan kişilerle beraber uçtugunu görmek, o yer halkından büyük bir adamın ölümüne; Eger cenaze tanınmış ise o adamın ölecegine; cenazenin kendi kendine yer üzerinde yürüdügünü görmek, rüya sahibinin yolculuguna; bu rüyayı gören kadınsa evlenecegine; eger evli ise dininin fesadına; cenazesini kimsenin izlemedigini görmek, mevkiinden düşmege ve işlerinin bozulmasına delalet eder.

  Tanınmış bir kişinin cenazesini bir yere koymuş, halk ona yaklaşmıyor ve kaldırmıyor görmek, o erkeğin hapsedilecegine işarettir. Eger cenaze tanınmamış bir kişiye aitse rüya sahibi için iyi degildir. Rüyasında bir cenaze taşıdığını gören mal ile fay dalanır. Herkes ona muhtaç olur. Halkın, cenazesi etrafına toplandıklarını ve elleri üzerinde kaldırdıklarıno gören büyük bir nüfuza sahip olur. Cenazesi arkasından halkın agladıklarını görenin sonu iyi olur. Halkın, cenazesi arkasından methederek ve duada bulunduklarını gören iyi bir sona erişir. Cenazesi arkasından halkın fena söylediklerini gören kötü bir sona ugrar. Bir çarşıda cenaze olduğunu görmek, bu çarşıdaki malların tükenmesine işarettir. Tanınmış bir kişinin bir cenaze üzerine kapandıgını görmek, hakkın sahibine gidecegine, bir cenazenin havada yürüdügünü görmek o yer halkının fena şeyleri yapacaklarına delalet eder.

  Bir başka rivayete görede: Bazı tabirciler, cenaze münafik bir kimsedir ki, onun yüzünden kötü ve millet helak olur dediler. Bir kimse kendisinin tabut üzerine konuldugunu halbuki hiç kimsenin kendisini yüklenmedigini görse hapsedilir. Tabutu ve cenazeyi yüklendiklerini görse, güç ve otorite sahibi bir kimeseye tabi ve ondan mala nail olmakla menfaatlanır. Birtakım cenazelerin bilinen kabirlere dogru götürüldüklerini görmek, ehil ve erbabına vasıl olacak bir hakka işarettir. Bir çok cenazelerin bir yere konuldugunu görmek ise, o yer halkının günah ve zina ile çok meşgul olmalarına işarettir. Kendisinin bir cenazeye yüklendigini gören kimse haram mal sahibi olur. Bir kadın kendisinin öldügünü görse evlenir. Eger evli ise dini bozuk olur. Bir sokakta cenaze görülmesi, o sokaktaki dükkanlarda bulunan eşyanın satılmasına işarettir. Rüyada tabut üzerine konulmak tabutun kıymeti nispetinde rütbeye yahut deniz ve kara yolculuguna işarettir. Cenazenin arkasından gittigini gören kimse dini bozuk olur. Kendisini naaş ve tabut üzerinde gören kimsenin malı çok olur. Bir kimse kendisinin kaldırılıp tabut üzerine konuldugunu ve bir takım kimselerin onu omuzladıklarını görse, o kimse halkın lideri olur. Bir cenazenin havada gittigini gören kimse bir ileri gelen veya bir alimin ölmesinden dolayı müskilata girer. Yahut, kiymetli ve meziyet sahibi bir kimse gurbette yahut harpte vefat eder. Cenazeyi kaldıran kimse, sevap kazanacagına alamettir.

  Sanılanın aksine cenaze rüyası iyidir. Bir cenaze gören kimse çoktandır haber alamadığı biriyle yüz yüze gelir. Bir cenaze törenine katılan kimse, yaşantısında güzel bir değişiklik yapar.

  Rüyada cenaze alayını takip etmek; Yeni bir hayat kurmaya, yeni bir eşle tanışarak çocuk sahibi olmaya, cenazede kalabalık görmek; cenaze sahibinin bir işte en üst düzeye geleceğine, cenazenin uçtuğunu görmek; o civardan önemli birinin öleceğine, cenazenin bir yere bırakılmış olduğunu görmek; ölü tanıdık değil ise rüyayı görenin hapis yatacağına, cenaze taşımak; yüksek mevkide bir insan ile tanışarak ondan fayda görmeye, cenaze arkasından ağladığını görmek; sonunun iyi olacağına, cenaze işleri ile uğraşmak; görenin düğün hazırlıklarına girişeceğine işarettir.

  Ebu Sait El vaiz e göre:
  cenaze rüyasi münafik bir erkekle tabir olunur.

  Kirmanı ye göre:
  bir cenazenin işlerini yapmaya memur olan bir dügün tertibine de memur olur. Bir cenazeyi taşıdığını gören, dinden sapmis bir kişiye yardım eder. Kendisinin bir tabutta götürüldügünü gören yüksek bir mevkie erer. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri