Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar Doğru bildiğiniz yanlışların doğrularını öğrenerek saçlarınızı özel bir bakıma tabi tutabilirsiniz. Günümüzde kadın ların en çok karşılaştığı sorunlardan biri kuru

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar


  Doğru bildiğiniz yanlışların doğrularını öğrenerek saçlarınızı özel bir bakıma tabi tutabilirsiniz.


  Günümüzde kadınların en çok karşılaştığı sorunlardan biri kuru, dökülen ve sert saçlara sahip olmak. Üstelik nasıl tedavi edileceği konusu ise oldukça karışık. Sonuç olarak aslında yanlış olan birçok bakım yöntemi hayatımızı esir altında almış durumda. Bu yanlışların doğrularını öğrenerek saçlarınızı özel bir bakıma tabi tutabilirsiniz.

  Saçları her gün yıkamak dökülmesine neden olur

  Saçları sık sık yıkamak dökülmesine değil, tam tersine yağlanmasına neden olabilir. Tabii bu her saç tipi için geçerli değil. Düz ve ince telli saçlar her gün yıkanmadığı sürece çok yağlı görünebilir, bu yüzden bu tip saçlara sahip kadınların saçlarını her gün yıkamalarından başka çareleri yok. Diğer saç tiplerine sahip kadınların ise haftada iki ya da üç kez yıkamaları yeterli olacaktır. Ancak burada kullandığınız şampuanın da etkisi büyüktür.

  Haftada bir kez gerçekleştirilen derin nemlendirici bakımlar, saçta meydana gelen hasarları tedavi eder

  Aslında bir anlamda doğru ama derin nemlendirici bakımların saçınızı yıkarken kullandığınız saç kremlerinden hiçbir farkı bulunmuyor. Bir anlamda saçınızı nemlendirmek arabanızı cilalatmaya benziyor. Kusurlar kapanıyor ve daha parlak görünüyor ama değişen sadece dış görünüm, içerisi hâlâ aynı olduğundan pek tedavi edici etkiye sahip değil. Saç sadece nem kazandığı için kısa süreliğine rahatlıkla taranabiliyor ve daha az elektrikleniyor.

  Saç uçlarını ne kadar sık keserseniz o kadar çabuk uzar

  Her saç telinin hücreleri birbirinden ayrıdır ve her birinin kırılmasının nedeni kendi içerisindeki ölü proteinlerdir. Saç uçlarını kesmeniz ölen proteinlerin tekrar canlanmasına yardımcı olmadığı gibi, kesim gerçekleştiği saç diplerini bildiren özel bir mekanizma da bulunmuyor. Saçlarınızın uzamasını sağlayan da saç dipleri olduğuna
  göre ayda bir kuaföre gidip servet harcamanızın hiçbir faydası yok. Sadece kırıklar yok olduğu için saç daha bakımlı bir görünüme sahip oluyor.

  Saç fön makinesiyle kurutulduğu zaman elektriklenme meydana gelir

  Aslında bu teori tam anlamıyla yanlış sayılmaz. Ancak suçun tamamını fön makinelerini atmamak gerekiyor. Her ne kadar yoğun miktarda ısı saçı nemsiz bırakıp keratinini yok ediyorsa; elektriklenmesine tek başına neden olmuyor. Islak saçı fırça yardımıyla zorlayarak taramak ve fön makinesini saça tuttuğunuz mesafede yardımcı etkenler arasında yer alıyor ama korkmayın yeni nesil fön makinelerindeki ayarlar ile artık bu soruna da son vermek mümkün.

  Yumurta sarısı, zeytinyağı, mayonez ya da avokado saç için ideal nemlendirici bakımlardır

  Yağ içerikli besinler ve yağlar saçın nemlendiğini hissetmenize neden oluyormuş gibi görünse de aslında sadece saç tarafından, parlak ama yağlı görünmesine neden oluyor. Bu yüzden evde kendi tarifinize göre bir nemlendirici
  hazırlamak yerine, markaların geliştirilmiş ürünlerinden birini denemenizde fayda var. Sonuç olarak bu ürünler saçın yapış yapış olmasına neden olmuyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bel Ağrısıyla ilgili doğru bilinen yanlışlar, Bel ağrısı, Belim ağrıyo napmalıyım, Bel ağr
 3. Epilepsi hakkında toplumda doğru olarak bilinen yanlışlar
 4. Beslenmede doğru bilinen 7 yanlış
 5. Kadın Sağlığında Doğru Bilinen Yanlışlar
 6. EkmekLe İLgiLi Doğru BiLinen YanLış
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri