Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Saç Nakli Nedir? Saç ekimi ya da ototransplantasyon girişimi; saç çemberi dediğimiz iki kulak arasındaki mesafeden sağlık lı saç köklerinin alınarak saçlanması istenilen alanda açılan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Saç Nakli Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Saç Nakli Nedir?  Saç ekimi ya da ototransplantasyon girişimi; saç çemberi dediğimiz iki kulak arasındaki mesafeden sağlıklı saç köklerinin alınarak saçlanması istenilen alanda açılan kanallar içine yerleştirilmesi işlemidir.

  Saç nakli 1947 yılında ilk kez deneysel çalışmalar ile başlatılmış, bir Japon cerrah Ocuda ilk kez literatürde sonuçlarını bildirmiştir. Bugün Amerika Birleşik Devletleri'nde erkeklerin en çok tercih ettiği plastik cerrahi girişim olma niteliğini kazanmış durumdadır.

  Saç naklinde 1980'li yıllarda uygulanan punch grafting dediğimiz teknik, saç çemberinden punchlar halinde alınan ve üzerinde 10'dan fazla saç teli ihtiva eden graftların geniş kanallar içine yerleştirilmesinden ibaretti. Tekniğin sonuçları kozmetik anlamda bebek kafası gibi bir görünüme yol açtığı için operasyon uzun yıllar boyu plastik cerrahide popülerlik kazanamamıştır.

  Bugün tüm dünyada saç naklinde en gelişmiş yöntem kabul edilen Mini ve Mikro Graftleme tekniğinde ince graftler hazırlanır ve bu graftler çeşitli tekniklerle son derece hassas ölçülendirilerek açılan kanalların içine yerleştirilir.
  Yöntemin avantajı; ağrısız olması, tıbbi komplikasyonların nadir, ve sonucun doğal olmasıdır. 12 hafta sonra uzamaya başlayan saç tellerinin olağanüstü doğal gözükmesi, iyileşme sürecinin 4-5 gün gibi kısa oluşu ve işlemin lokal anestezi altında rahatça yapılabilmesidir.
  Saç nakli düşünen kişilere önerilerimiz; saç nakli yapan hekime başvurduklarında opere edilmiş bir kişi ile görüşmek şartını getirmeleri, bu kişiyi veya iyi bir fotoğrafını görüp konuştuktan sonra operasyona karar vermeleridir. Ayrıca adı ve ünvanı ne olursa olsun ekibi ve operasyon şartları yalnız bu ameliyat için hazırlanmış profesyonel deneyimi en az 1000 operasyon olan bir kurum seçmekte yarar vardır.


  Transmed İnternational Medical Center  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Organ Nakli Nedir Kısaca
 3. Organ Nakli Nedir Vikipedi
 4. Organ Nakli Nedir
 5. Organ Naklinin Psikolojik Boyutları Organ Nakli Nedir - Organ Nakli
 6. Kalp nakli ilk ne zaman yapıldı, Kalp naklini ilk kim buldu, Kalp nakli ilk ne zaman yapıl
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri