Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

gıda zehirlenmesi durumunda ne yapılır gıda zehirlenmesinde yapılacaklar Hasta , eğer gıdadan zehirlendiyse derhal kusturulmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna götürülmelidir. Temizlik ürünleri , kezzap
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  gıda zehirlenmesine karşı ne yapılmalı

  Sponsorlu Bağlantılar
  gıda zehirlenmesi durumunda ne yapılır
  gıda zehirlenmesinde yapılacaklar


  Hasta, eğer gıdadan zehirlendiyse derhal kusturulmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna götürülmelidir. Temizlik ürünleri, kezzap gibi kimyasal maddeler içenleri ise kesinlikle kusturmadan en yakın sağlık kuruluşuna vakit kaybetmeksizin ulaştırmak gerekir. Zehirlenmeye neden olan gıda ya da maddeleri de yanınızda götürmeniz, hastanın ne tür bir zehirlenme ile karşı karşıya olduklarını anlamalarında doktorlara yardımcı olacaktır.

  Besin zehirlenmesi yaşayan biri sık sık bol ve temiz su içmelidir. Çorba, sıvı gıdalar, buharda pişmiş sebzeler tüketilmelidir. Katı gıdalar fazla alınmamalıdır. Süt ürünleri ve yağlar midede rahatsızlık oluşturur. Şeker bakterilern çoğalmasını sağladığından bir süre beslenme dışında bırakılmalıdır. Alkol ve kafein sindirim sistemini uyarmaktadır. Bu nedenle beslenmeden çıkarılmalıdır.

  Hasta kendini daha iyi hissetmeye başladığında çorbalari meyve ve sebzeler, pirinç, elma, havuç muz ve patates tüketebilir. Bu besinler dışkıyı bağlayıcı pektin içermektedir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Gıda Katkı Listesi Gıda Katkı Nedir Gıda Katkıları Adlandırılması
 3. Gıda zehirlenmesi ne yapılmalı
 4. gıda zehirlenmesine iyi gelen yiyecekler
 5. gıda zehirlenmesine neden olan bakteriler
 6. gıda zehirlenmesinde neler yapılmalı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri