Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir Ayak Ağrısı Çözümleri Ayak Ağrısı Ayak ağrıları normal olan yorgunluk gibi sebeplerden kaynaklanabildiği gibi hastalıklara bağlı olarak da gelişebilir. *
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 24      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir
  Ayak Ağrısı Çözümleri
  Ayak Ağrısı

  Ayak ağrıları normal olan yorgunluk gibi sebeplerden kaynaklanabildiği gibi hastalıklara bağlı olarak da gelişebilir.

  * Aşırı yürüyüş,
  * Fazlaca aynı pozisyonda ayakta durmak,
  * Dizleri fazlaca kırarak uzun süreler oturmak,
  * Tırnak batması,
  * Yanlış ayakkabı seçimi,
  * Romatoit artrit,
  * Düztabanlık,
  * Aşırı zorlanmalar,
  * Ayak bağlarında meydana gelen deformasyonlar,
  * Ayak çıbanları,
  * Ayakta meydana gelen iyileşmeyen yaralar,
  * Topuk dikeni,
  * Ayakta meydana gelen nasır gb yapılar,

  Ayak ağrılarına neden olacak faktörlerdir. Bu faktörlerden bazıları alınacak küçük önlemlerle kendiliğinde iyileşebildiği gibi bazıları da iyi bir tedavi sayesinde iyileşebilir. Ancak ayak ağrılarına neden olan bazı durumlar ise tedavisi mümkün olmamaktadır.

  Basit tedbirlerle ayak ağrılarının tedavisi;ayak şişmesi
  Aşırı yürüyüş, Fazlaca aynı pozisyonda ayakta durmak, Dizleri fazlaca kırarak uzun süreler oturmak, Yanlış ayakkabı seçimi gibi ayak ağrılarına neden olan faktörlerin yan etkileri alınacak tedbirlerle azaltılacağı gibi tamamen de yok edilebilmektedir.
  Uzun süreli yürüyüşlerde yürüyüş temposunun değiştirilmesi ayak ağrılarına karşı alınabilecek iyi bir önlemdir. Çünkü yürüyüş temposu değiştiğinde yürüyüşe katılan kaslara binene yük de değişecektir.
  Fazlaca aynı pozisyonda ayakta durmak çeşitli meslek guruplarında karşılaşılabilen bir durumdur. Bu meslek guruplarının daha bol ayakkabı giyerek ve ara sıra ağırlığı bir ayaktan diğerine kaydırarak ayak ağrılarını hafifletmesi mümkündür.
  Uzun yolculuk sırasında dizler kırılır ve bacağın altından koltuğun baldır kas ve damar guruplarına yaptığı basınç ayağın şişmesine ve ağrı yapmasına neden olur. Bu durumda ki kişilerin yolculuklara sandalet tarzı ayakkabılarla çıkması daha uygundur. Ara sıra kalkıp pozisyon değiştirmek veya molalarda kısa yürüyüşler yapmak oldukça faydalı olacaktır. Ayakkabıyla gidilmesi gereken bir yolculuksa yanında galoş taşımak ve bu galoşu ayakkabıyı çıkardıktan sonra ayağa giymekte faydalı bir davranış olacaktır.
  Tırnak batmasına neden olan faktör ayak tırnaklarının yanlış kesilmesidir. Ayak tırnaklarının düz kesilmesi gerektiğini unutmamalıyız.
  Yanlış ayakkabı seçimi veya kalitesiz ayakkabı kullanımı da ayak ağrılarına neden olan önemli bir durumdur. Şunu unutmamalıyız ki ayağı destekleyebilen kaliteli ayakkabılar sağlığımız açısından çok önemlidir.

  Doktor gözetiminde ayak ağrıları tedavisi:romatoit artrit
  Romatoit artrit, ayak bileğinde oluşabilecek bir iltihaplanma türüdür. Ayak bileğinde ortaya çıkan morarmaların eşlik ettiği şişlik ve ağrılı durumlar eğer burkulma durumu yoksa romatoit artrit i işaret etmektedir. Doktor kontrolünde tedavi şarttır. Bazı durumlarda romatizmanın iltihapsız seyredebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Çok uzun süreli devam eden ve sık sık tekrarlayan ani ayak ağrılarında vakit kaybetmeden doktorunuza başvurun.

  Burkulmalara bağlı olarak ayak tarak kemiklerinde meydana gelen kırıklar ve ayak kas ve liflerinde meydana gelen yırtılma ya da deformasyonlar ciddi ayak ağrılarına neden olabilmektedir. Hiç farkında olmadan ayak lif veya kaslarını zedelemiş olabilirsiniz hatta ayak kemiklerinizi kırmış da olabilirsiniz. Soğuk su uygulamasından sonra uzun süreli devam eden morarmalı ağrılarda mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

  Ayak çıbanları kıl dönmelerine veya ayakkabı vuruğuna bağlı derin yaralara bağlı olarak gelişebilir. Normal çıbanlarda oluşabileceği unutulmamalıdır. Bu çıbanların iyi takip edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması yaşam kalitesinin düşememesi açısından çok önemlidir.
  Ayaklarda meydana gelen ve iyileşmeyen yaralar iki durumda oldukça tehlikelidir. Birinci durumda bu bir şeker hastalığı(diyabet) habercisi olmaktadır. 2. durumda ise bacaklarda damar tıkanıklığı habercisi olmasıdır. Her iki durumda da iyi bir doktor kontrolü ve iyi bir tedavi süreci gerekmektedir. Ayaklarda oluşan ve çok geç iyileşen veya iyileşmeyen yaraları mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Göz Ağrısına Ne İyi Gelir
 3. Diz Ağrısına Ne İyi Gelir
 4. Bel fıtığı ağrısına ne iyi gelir hangi bitkiler iyi gelir
 5. Ayak mantarına doğal çözümler ayak mantarı için şifalı bitkiler - ayak mantarına ne iyi ge
 6. Hamilelıkte ayak şişmesı, hamılelerde neden ayaklar şişer, Gebelikte Ayak şişmesine ne iyi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir

  Ayak ağrılarına doğrudan etki etmek için yapılacak ilk işlem, ayaklardaki kan dolaşımını etkileyecek şeyler yapmaktır. Ayak ağrıları, sadece kolay bir masajla geçebilecek nitelikte olmaya da bilir. Bazı durumlarda mutlaka doktora başvurmanız gerekmektedir. Bunlara örnek olarak; düz tabanlık, kireçlenme, çıban, topuk dikeni verilebilmektedir.

  Ayak ağrısı için en etkili yöntem; masajın yanı sıra sudur. Şiddetli bir ayak ağrınız olduğu vakit, ilk olarak ılık bir suyla ayaklarınızı dinlendirmeli; hemen ardındansa soğuk suyla şok tedavisi uygulamalısınız. Bunu yaklaşık olarak 10 dakika kalp seviyesinde yapmanız, kan dolaşımını da olumlu yönde etkileyecek ve ayakların rahatlamasına olanak sağlayacaktır. Yine bunların yanı sıra, ayakkabı kullanımı da oldukça önemlidir. Kaliteli ayakkabılar kullanmalı, sürekli aynı ayakkabıyla dolaşılmamalı ve uzun süreli ayakta kalma gibi durumlarda her iki ayakta dinlendirilerek kullanılmalıdır.

  Bunların yanı sıra, ayak nasırlarınız ağrılara neden oluyorsa; kendi başınıza tedavi yöntemlerinden uzak durmalı ve çabucak doktorunuza başvurarak, kontrollü bir tedaviye başlamanız önerilmektedir.

  Forumlord 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri