Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Güçlü bir bellek için ne kadar uyku? Uykusuz kalındığında bozulan ilk işlevlerden biri de bellek , dil becerileri , soyut düşünme ve değerlendirme gibi bilişsel

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Güçlü bir bellek için ne kadar uyku?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Güçlü bir bellek için ne kadar uyku?


  Uykusuz kalındığında bozulan ilk işlevlerden biri de bellek, dil becerileri, soyut düşünme ve değerlendirme gibi bilişsel fonksiyonlardır. Geç saatlere dek uykusuz kalmak bir süre sonra kişide bellek sorunlarının oluşmasına yol açar.
  Uykusuzluk kişiyi nasıl etkiler?
  Eğer uyku için yeterli zaman ayrılmazsa kişi uykudan yoksun kalıyor. Bu durumda gün içerisinde uykulu olmanın yanı sıra, kişide düşünmeyle ilgili sorunlar da ortaya çıkıyor. Yeni şeyleri öğrenme daha yavaş gerçekleşiyor, bellek ile ilgili ve karar verme süreçlerinde sorunlar yaşanabiliyor. Uyku yoksunluğu dışında bir takım uyku rahatsızlıklarında da özellikle uykuda solunum bozukluklarında uyku mimarisindeki ve kan oksijen düzeyindeki değişikliklerin tetiklediği olaylar, ciddi bilişsel ve bedensel bozulmalara neden oluyor. Bunlar arasında kalp, akciğer ve hormonal hastalıklar yer alıyor.
  Yaşlı kişiler, uykusuzluk durumunda, kendilerini gençler kadar çok çabuk toparlayamayabilir. Kişilerin 24 saat boyunca uyanık bırakıldığı bir araştırmada, 70’li yaşlardaki kişilerin kendilerine gelmelerinin, genç kişilere göre en az bir gün daha uzun sürdüğü ortaya çıktı. Öte yandan cinsiyet de, uykusuzluğun etkisinde farklılık yaratabiliyor. Örneğin kadınlar, erkeklere göre daha hızlı kendilerine geliyorlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yükselme Döneminin Sonuna Kadar, Osmanlı İmparatorluğu'nu Güçlü Kılan Siyasi Ve Sosyal Yap
 3. Güçlü Kirpikler için Yapılması Gerekenler
 4. Bilgi Çocukların uyku süresi ne kadar olmalı?
 5. Bebeklerin Uyku Düzenleri, Bebekler Kaç Saat Uyumalı,Bebeklerin Uyku Sorunları, Bebeklerin
 6. Seni Anlatabilecek Kadar Güçlü Değilim Belki de
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri