Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Birçok hastalığa iyi gelen böğürtlenin bunalıma da iyi geldiği ortaya çıktı. Üstelik hafızayı da güçlendiriyor. Böğürtlenin birçok hastalığa karşı koruyucu etkisi yanında insanları neşelendirici ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  BöğürtLen BunaLıma İyi GeLiyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Birçok hastalığa iyi gelen böğürtlenin bunalıma da iyi geldiği ortaya çıktı. Üstelik hafızayı da güçlendiriyor.
  Böğürtlenin birçok hastalığa karşı koruyucu etkisi yanında insanları neşelendirici ve bellekteki hafıza kaybını önleyici özelliği olduğu belirtiliyor. Daha çok yol kenarlarında, koruluklarda ve ormanlık alanlarda yetişen ve organik asitler, mineraller ve vitamin açısından zengin olan böğürtlen, idrar problemleri, tansiyon hastalıkları, ağız, dil, bademcik ve diş eti problemleri, şeker hastalığı ve yorgunluk gibi çok sayıda hastalığa da iyi geliyor.

  KAN ŞEKERİNE İYİ GELİYOR
  Meyvenin yararlarının bilim adamları tarafından da kanıtlandığını hatırlatan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Halk Sağlığı Uzmanı Elif Köroğlu, "Böğürtlen, ülkemizde çok olmasına rağmen pek rağbet görmeyen meyvelerden biri. Oysa insanların vazgeçilmez gıdalarından biri olacak bir meyve. Çünkü içindeki vitaminler ve minenaller, vücuttaki hasarları onarıyor. Özellikle şeker hastalarının kan şekerlerinin düşmesinden korkarak yememeleri yanlış. Böğürtlen, kan şekerini yükseltir. İçindeki doğal şekerler, kan şekerini hiç bir şekilde etkilemiyor." değerlendirmesinde bulundu.

  BUNALIMA İYİ GELİYOR
  Meyvenin idrar söktürücü, yüksek tansiyon düşürücü, göz zafiyeti giderici ve ağız yolları iltihaplarını iyileştirici özelliği bulunduğunu hatırlatan Köroğlu, "Neşelenmek isteyen herkese bu bitkiyi öneriyoruz. Toplum içinde sevinemeyen, sürekli bunalımda olan, gülmeyi ve mutlu olmayı unutmuş çok sayıda insana böğürtleni tattırdık. Düzenli olarak tükettikten bir süre sonra mutlu olmaya ve neşelenmeye başladıklarını gördük. Onun için neşelenmeye ihtiyaç duyan herkes böğürtlen yemeli. Ayrıca yaşlı kimselerde parkinson adı verilen hafıza kaybı rahatsızlığına da önleyici etki yapıyor." ifadelerini kullandı.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Rüyada Böğürtlen Görmek
 3. Muz kavun kayısı ayva böğürtlen hindistan cevizi elma kiraz ile ilgili bilmeceler
 4. Tekirdağ il ismi nereden geliyor, Tekirdağ ismi nerden geliyor,tekirdağ isminin efsanesi
 5. Lastikler Bunalıma Girmiş
 6. BöğürtLen sosu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri