Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dr. Neşe Özkayın’dan Akut İshali Hakkında Bilgi Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Neşe Özkayın, akut ishalin en

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dr. Neşe Özkayın’dan Akut İshali Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dr. Neşe Özkayın’dan Akut İshali Hakkında Bilgi

  Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Neşe Özkayın, akut ishalin en fazla 0-5 yaş grubu çocuklarda rastlanan bir hastalık olduğunu söyledi.

  Doç. Dr. Özkayın, Başhekimlik Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında, ’’Çocukluk Dönemi İshalleri’’ne dikkati çekti.
  Çocukların ergenlere göre daha sık ishal olduklarını belirten Doç. Dr. Özkayın, özellikle akut ishalin 0-5 yaş grubu çocuklarda daha fazla görüldüğünü ifade etti. Doç. Dr. Özkayın, şöyle konuştu:
  ’’İshal, bağırsak hareketlerinin artması, emilimin azalması veya salgının artması sonucu dışkı miktarının fazlalaşması ve dışkı kıvamının yumuşak sulu bir görünüm alması olarak tanımlanır.
  Akut ishal ise özellikle 0-5 yaş grubu çocuklarda rastlanan bir hastalıktır. Küçük yaştaki çocuklarda ölümlere yol açan hastalıkların başında gelir. Özellikle anne sütünün kesildiği dönemlerde çocuklar ishale daha yatkındır. Bu dönemde ishal olan çocuklarda kusma şikayeti de görülebilir. Ağızdan beslenemedikleri için sıvı kaybı riski artar.
  Doç. Dr. Neşe Özkayın, ishalin oluşmasını kolaylaştıran faktörlerden bazılarını, ’’evlerde uygun tuvalet drenajı bulunmaması, yemeklerin hazırlanışında temizlik kurallarına dikkat edilmemesi, çocuğa bakan kişinin hijyen bilgisinden yoksun oluşu’’ şeklinde sıraladı.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Akut Nedir Kısaca, Akut Hakkında Bilgi
 3. Akut Hakkında Kısa Bilgi
 4. Neşe Erberk - Neşe Erberk Kimdir - Neşe Erberk'in Hayatı
 5. Neşe ile ilgili sözler, Neşe konulu güzel sözler
 6. AKUT Nedir?, AKUT Ne Demek?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri