Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

KISIRLIK NEDENLERİ Günümüzde kısırlık artık çok nadiren düzeltilemeyecek bir nedene bağlı olabilir. Bunu gerçek kısırlık (sterilite) olarak adlandırıyoruz. Ör: Kadın ın erken menopoz’a girmesi (35

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kısırlık Nedenleri

  Sponsorlu Bağlantılar




  KISIRLIK NEDENLERİ


  Günümüzde kısırlık artık çok nadiren düzeltilemeyecek bir nedene bağlı olabilir. Bunu gerçek kısırlık (sterilite) olarak adlandırıyoruz. Ör: Kadının erken menopoz’a girmesi (35 yaş altında), kadının rahiminin veya yumurtalıklarının ameliyatla alınmış olması, erkeğin hiç sperm üretememesi (azospermi) gibi. Bunların dışında kısır çiftlerde, üreme yeteneği değişik oranlarda azalmış olmakla beraber tedavi ile çocuk sahibi olmak mümkündür.

  Kısırlık tedavisine başlamadan önce kadın ve erkeğin detaylı bir şekilde araştırılıp altta yatan nedenlerin ortaya çıkarılması gerekir. Bu araştırmalar sırasında önceden farkedilmemiş bazı hastalıklar ve yapısal değişiklikler de ortaya çıkabilmektedir. Yapılacak tedaviler de bu nedenlere göre planlanır. Bazen başka bir hastalık gebelik oluşmasına engel olabilir ve bu durumun tedavisi ile çocuk sahibi olmak mümkün olur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. kadınlarda kısırlık nedenleri
 3. Erkek Kedilerde Kısırlık Erkek Kedilerde Kısırlık sorunu - Erkek Kedilerde Kısırlık tedavi
 4. Erkekte kısırlık nedenleri
 5. Kısırlık Nedenleri - Kısırlık Risk Faktörleri - Kısırlık Tanısı - Kısırlık Tedavisi
 6. Erkekte Kısırlık, Erkeklerde Kısırlık Nedenleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri