Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çakralar ve temel görevleri , vücudumuzdaki çakraları tanıyalım , çakraların vücudumuzdaki işleyişi , çakraların isim leri , çakranın faydaları , kaç tane çakra vardır ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çakralar ve temel görevleri, vücudumuzdaki çakraları tanıyalım, çakraların vücudumuzdaki işleyişi, çakraların isimleri, çakranın faydaları, kaç tane çakra vardır, çakraların isimleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çakralar ve temel görevleri, vücudumuzdaki çakraları tanıyalım, çakraların vücudumuzdaki işleyişi, çakraların isimleri, çakranın faydaları, kaç tane çakra vardır, çakraların isimleri

  Çakralar ve temel görevleri, vücudumuzdaki çakralarý tanýyalým, çakralarýn vücudumuzdaki iþleyiþi, çakralarýn isimleri, çakranýn faydalarý, kaç tane çakra vardýr, çakralarýn isimleri-sahasrara.jpg

  Öncelikle sizlere çakranın ne olduğundan bahsedelim. Vücüdumuzda, 20.000 den fazla çakra olmasına rağmen, reikiki de 7 temel çakra kullanılır. toplam 7 adet olan çakra, sanskritçede tekerlek anlamına gelmektedir. Çakralar enerji bedeninde varolan enerji organlarıdır. Görevleri evrensel enerjiyi alıp bedenin kullanabileceği frekansa dönüştürmektir. Her Çakra bir salgı bezine bağlıdır ve bu bezlere bağlı organları etkiler.


  7 TEMEL ÇAKRA VE GÖREVLERİ ;

  1. ÇAKRA : Kök ya da destek kaynağı anlamına gelir. Sanskrit ismi Muladhara olan . Çakranın Ortak ismi, Kök çakradır. Başlangıç yeri, Omurga başlangıcıdır. Temel görevi ve etkileri ; güvenlik hassasiyeti, genel sağlık, elemedir. Çakrada sorun olduğunda, Kilo alma, korkusuzluk, kabızlık, direnme gibi problemler yaşanır. Çakrayı açma yolu ise ; Bacakları ve kolları güçlendiren, sıkılaştıran hamle yapar gibi yoga duruşu uygulamasıdır.

  2. ÇAKRA : Birinin kendi yeri nalamına gelen 2. çakranın Sanskrit ismi, Svadhisthanadır. Ortak isim, Su çakrası olarak bilinier.2. çakra bölgesi , Alt karın, Kasık bölgesinin hemen yukarısıdır. Temel görevleri ve etkileri ;Hassasiyet, ****üel enerji, yaratıcılık, duygular, mahremiyet, deneyimsel zevk, sirkülasyon. 2. çakrada sorun olduğunda, Kontrol sorunu, bağımlılık, çok çalışma, eğlenmeme, duygusal drama, ****üel problemler, kalça ve bel ağrısı gibi sorunlar yaşanır. Çakrayı açma yolları, Derin derin nefes almaktır.

  3.ÇAKRA : Parlak mücevher anlamına gelen 3. çakranın ,Sanskrit ismi, Manipuradır. Ortak isim, Ateş çakra olarak bilinir. 3 çakra Bölgesi, göbeğin arka kısmıdır. Temel Görevleri ve etkileri, Özgüven, karalılık, disiplin, sindirim, metabolizma ile ilgilidir. 3 Çakrada Sorun olduğunda, Sindirim problemleri, beslenme bozuklukları, kendini küçük görmek, nefret, titizlik gibi sıkıntılar yaşanır. Çakrayı açmanın yolları, Bükülme hareketleri gibi 20 dakika boyunca hoşunuza giden bir şeyler yapmaktır.

  4. ÇAKRA : İncinmez anlamına gelen 4. çakranın Sanskrit ismi, Anahatadır. Ortak adı Kalp çakra olarak anılır. 4. çakra bölgesi Kalp, göğüs altıdır.
  Etkileri ve temel görevleri , Merhamet, aşk, akıl ve beden arasında birliği sağlamaktır. 4. çakrada sorun olduğunda, Yalnızlık, solukluk, kıskançlık, kendini düşünmeme, akciğer sorunları, tansiyon gibi problemler ortaya çıkar.
  Çakrayı açmanın yolları; Sıkılaşma egzersizleri, göğüs açma hareketleri, **** yapmak , şekerleme gibi kestirme gibi sevdiğiniz şeyleri yapmak, yalnız olduğunuzda ya da yorgun olduğunuzda yalnız bir arkadaşınızla plaudunlar yapmak.

  5. ÇAKRA : Saf anlamına gelen 5 çakranın Sanskrit ismi, Vissudhadır. Ortak ismi, Boğaz çakrası olarak bilinir. 5. çakranın Bölgesi, Boyun, boğaz, ağızdır.Etkileri ve temel görevleri ; İletişim, duygusal anlatım, dinlemedir. 5. çakrada sorun olduğunda, Boyun ve omuzlarda gerginlik, çeneyi sıkmak, diş gıcırdatmak, zor konuşma, dinleme yeteneksizliği, işitme sorunları, boğaz sorunları, aşırı konuşma gibi sorunlar ortaya çıkar. Çakrayı açmanın yolları, Aşırı su içme, sigarayı bırakma, peynir ve süt tüketmek, şarkı söylemek, boyun ve omuz çevirme egzersizleri yapma, yüksek sesle duyguları açıklama, iç çekmek, esneme, yüksek sesle gülmektir.

  6. ÇAKRA : Sezgi merkezi anlamına gelen 6. çakranın Sanskrit ismi, Ajnadır.
  Ortak ismi ise, Üçüncü gözdür. 6. çakra bölgesi, Alın aşağısındaki merkez noktası, sinüs noktasıdır. Temel görevleri ve etkileri; Bilgelik, sezgi, kendi duygu ve düşüncelerini inceleme, hayal gücü, rüyalarda oluşur. 6. çakrada sorun olduğunda, Eski konulara takılıp kalma, baş ağrıları, halüsinasyonlar, kabuslar, zayıf hafıza gibi sorunlarala Çakrayı açmanın yolları; Kendi kendinize pozitif şeyler söyleme, ilham kaynağı resimlere bakmak, diğer açılardan bakabilmek için gözlerinizi kapatarak zaman geçirmek.

  7.ÇAKRA : Nilüfer anlamını taşıyan 7. çakranın Sanskrit ismi, Sahasraradır. Ortak ismi ise, Taç çakradır. 7. çakra bölgesi, Kafatasının en üst noktasıdır. Temel görevleri ve etkileri ; Ruhsallık, ilahi bağlantıyı sağlamaktır. 7. çakrada sorun olduğunda, Açgözlülük, kronik baş ağrısı, derin ayrılma, üstünlük duygusu gibi sorunlar yaşanır. Çakrayı açmanın yolları, Meditasyon yapmaktır.

  Çakralar

  Çakralar insanların enerji merkezleridir.Vücudumuzun ayrı ayrı bölgelerinde 7 tane çakra vardır.İnsanlar Çakralarını kontrol edebilirlerse büyük bir güç elde edebilir ve insandışı olaylar gerçekleştirebilir.Ancak Bunu Dünya üzerinde çok az kişi yapabilmiştir.Çakralar Olmasaydı insanların enerjisi tıkanır ve vücudumuzu enerji kaplayamazdı.Avatarda Guru Pathik 7 Çakra konusunda en usta bilgelerden biridir.Bu Felsefeyi İlk olarak Hint'liler bulmuştur.Her Çakra için fiziksel tepkilerimiz farklı olabilir.Örneğin parmaklarımız.Çakraları açmak için Çok yoğun bir şekilde konsantre olmalıyız.

  1.Toprak Çakrası

  Omurgada bulunan bir çakradır.Bu Çakrayı içimizdeki korkular kaplar.Çakrayı açmak için korkularımızı unutmalıyız.Yada Zihninizde Bir Dere Hayal edin.Bu derede bir kaç taş derenin suyunun akmasını engellediğini düşünün.Ve O taşların sizin korkularınız olduğuna inanın.Deredeki akışın hızının arttığını ve O taşların birden yok olduğunu düşünün.Böylece Toprak Çakranızı açmış olucaksınızdır.
  Bu Çakrada İşaret ve yanındaki baş parmağımız ile yapabiliriz.


  2.Su Çakrası

  Karnın altında bulunan bir çakradır.Bu çakra İçimizdeki suçluluklar ile tıkar.Bu Çakrayı açmamız için suçluluk duygularımızı kabullenmeliyiz.Veya Benim geliştirdiğim bir düşüneye göre Zihninizde bir sayfa canlandırın.Sayfalarda yaptığınız hatalar yazılı olduğunu düşününüz.Ve bir silgi alarak bu hatalarınızı silip Aklınızdan silin.Bu Çakrayı açarken sağ elimizi sol elimizin üzerine koyarız.Ve Baş parmaklarımızı birleştiririz.

  3.Ateş Çakrası

  Bu Çakramız Midede bulunur.Bu Çakramızı tıkayen şey Utanç duygusudur.Bu çakrayı açabilmemiz için içimizdeki utanç duygusunu unutmalıyız.Yine benim tekniğimizi düşünerek veya bir dere düşünerek aklınızdan silmeye çalışın.Zuko bir zamanlar amcasıyla çalışırken Yıldırım atamamıştı.Bunun sebebi içindeki Utanç duygusuydu.Bu çakrayı açmak için iki elimizi birleştiririz.

  4.Hava Çakrası

  Bu çakra Kalbimizde(yüreğimizde)bulunan bir çakradır.Bu Çakrayı üzüntü ve keder tıkar.Bu Çakrayı açmak için üzüntülü anlarınızı hatırlayın ve zihninizde canlandırın.Ve deredeki gibi o taşlarında derenin akışıyla beraber gittiğini düşünün.Bu Çakrayı açarken sağ elimizle kalbimize dokunuruz.Ve Sevdiğimiz kişilere odaklanırız.

  5.Güven Çakrası

  Bu Çakramız boğazımızda bulunur.Bu Çakrayı yalanlarımız tıkar.İçinizdeki bu pişanlığı atın.Zihninizde herhangi yalan attığınız bir anı hatırlayın.Sonra tekrar bir dere veya sayfa düşünüp zinhininizdeki yalanları unutun.Ve Kendinizi güvenin.Bu çakranızı açarken iki elinizi birleştirin ve iki elinizinde baş parmaklarınıda birleştirin.

  6.Aydınlanma(Işık)Çakrası

  Bu çakramızda alnımızın merkezinde bulunur.Bu Çakramızı Yanılsamalar tıkar.Örneğin Guru'nun söylediğine göre 4 Ulus aslında birbirinden ayrı değildir.Aslında Hepsinin arasında bir bağ vardır.Bir bütünün dört eş parçalarıdırlar.Bu Çakrayı açabilmek için bu yanılgılamaları unutmalıyız.Yine Deredeki taşların suyun akışıyla beraber akıp gittiğini düşünebilirsiniz.Bu Çakrayı açarken baş parmaklarımızı işaret parmaklarımızı ve diğer parmaklarımızı birleştiririz.

  7.Düşünce Çakrası

  Bu çakramızda başımızın üstünde bulun
  ur.Ve bu çakra 7. yani son çakramızdır.Bu Çakramızı Dünyadaki bağlarımız tıkar.Bizi Dünyaya bağlayan şeyleri düşünmeliyiz.Aang Katara'yı düşünür.Bu Çakramızı açmak için Dünya'daki bütün bağlantılarımızı koparmalı ve saf kozmik enerjiye odaklanmalıyız.Bu Çakra diğer çakralara göre daha zor açılır.Çünkü hiç kimse Dünya'sından ayrılmak istemez.Bu Çakrayı açarken serçe parmağımızı birleştiririz ve diğer parmaklarımızı parmak aralarımızdan geçiririz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Karbonhidratların Vücudumuzdaki Faydaları
 3. Kaç tane kandil var isimleri nedir, Kaç tane kandil vardır, nelerdir?
 4. Vücudumuzdaki Organlar ve Görevleri
 5. Çakralarınızı açmak için ne yapabilirsiniz, Çakra nedir, çakraları açmanın yolları, çakra
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri