Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Anjiyo Yöntemiyle Kalp Ameliyatı anjio ile kalp ameliyatı nasıl yapılır - anjio ile aort atardamarının açılması Eskişehir'de bir hastanın ana atar damarı ile sağ kalbi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Anjiyo Yöntemiyle Kalp Ameliyatı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Anjiyo Yöntemiyle Kalp Ameliyatı

  anjio ile kalp ameliyatı nasıl yapılır - anjio ile aort atardamarının açılması
  Eskişehir'de bir hastanın ana atar damarı ile sağ kalbi arasında sonradan oluşmuş delik ilk kez özel bir cihaz kullanılarak anjiyo yöntemiyle ameliyatsız kapatıldı.

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Göktekin, düzenlediği basın toplantısında, Osmaniye'de yaşayan Melek Yıldız'ın (19) yüksek tansiyon ve nefes darlığı şikayeti ile kendilerine başvurduğunu belirterek, iki saat süren başarılı bir operasyonla hastanın sağlığına kavuştuğunu kaydetti.

  Hastanın aort atar damarında doğuştan olan ciddi darlıkların kaplı stent yerleştirilerek açıldığını ifade eden Doç. Dr. Göktekin, şöyle konuştu:

  ''Hasta bize yüksek tansiyon ve iki aydır artan nefes darlığı şikayetiyle başvurdu. Hastanın özellikle yolda yürürken ve gece yatarken artan nefes darlığı şikayeti mevcuttu. Hastamızda aort atar damarında doğuştan ciddi darlık ve sağ kalbi arasında sonradan oluşmuş deliği anjiyo yöntemiyle kasık damarından girerek tedavi ettik. Aort atar damarında doğuştan olan ciddi darlığı kaplı stent yerleştirerek açtık.

  Ana atar damar ile sağ kulakçık arasındaki deliği ise ADO I cihazıyla yine anjiyo yöntemiyle kasıktan girerek kapattık. Yöntem Türkiye'de ilk kez ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde uygulandı. Hastayı bugün taburcu edeceğiz.''

  Tedavi sonrasında doktorlara teşekkür eden Melek Yıldız da ana atar damarındaki darlığın ve kalp yetersizliği şikayeti yapan deliğin ameliyatsız tedavi edilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini bildirdi.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tüp Mide Ameliyatı Nedir - Tüp Mide Ameliyatı Hakkında - Tüp Mide Tedavisi
 3. Türkiye'de ilk açık kalp ameliyatı
 4. Kalp büyümesi nedir, Kalp Büyümesi Nasıl Oluşur, Kalp büyümesi nedenleri, Kalp Büyümesine
 5. 14 Şubat sevgililer günü kartları,Kalp gifleri, aşk gifleri, kalp animasyonlar, kalp gifle
 6. Hareketli ve Animasyonlu Çok Güzel Kalpler, Sarkaçlı ve süslü Morlu Kalpler, Kalp Gifleri,
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri