Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Varis varis tedavisi - varisten kesin kurtulmanın yolu - varis oluşumunun sebebleri Varis : Bacak toplar damarlarının genişleyip , uzay ıp , kıvrılıp çirkin bir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Varis varis tedavisi - varisten kesin kurtulmanın yolu - varis oluşumunun sebebleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Varis
  varis tedavisi - varisten kesin kurtulmanın yolu - varis oluşumunun sebebleri  Varis : Bacak toplar damarlarının genişleyip, uzayıp, kıvrılıp çirkin bir görünüm alması halidir.
  Toplar damarların genişlemesi,uzaması,kıvrılması ve damar duvarının incelmesidir.Erişkin bayanların yüzde 40 ında,erkeklerin yüzde 10 unda görülmektedir. Toplar damarlarda bacaklardan taşınan kanın geri dönüşünü engelleyerek damarları basınçtan koruyan kapakcık sistemleri vardır.Varisin en önemli sebebi bu kapakcıkların bozulmasıyla kalbe dönen kanın yerçekimi etkisiyle damarlara basınç yapmasıdır. İkinci sıklıktaki sebebi yüzeyel toplardamarlardaki kanı derin toplardamarlara taşıyan birleştirici(kominican) damarların yetersizliğiyle toplardamarlardaki basıncın artarak genişlemesidir. Üçüncü sebepse derin toplardamarların tıkanması ve tüm kanın yüzeyel toplardamarlarla taşınması sonucu damarların genişlemesidirki bu sebep varsa varis kesinlikle tedavi edilmez çünkü kanın döneceği damar kalmadığından bacakta beslenme sorunu olacaktır.

  NEDENLERİ:

  Cinsiyet(kadınlarda hormonların etkisiyle damarların zayıflaması ve hamilelikte karın içi basıncın artması sebebiyle daha sıktır)
  Ailevi yatkınlık(ailesinde varis olan bir kişinin varis olma ihtimali normalden daha yüksektir şöyleki varisi olan bir kişinin diğer aile fertlerinde varis yokken dahi yüzde 95 oranda kapak yetersizliği tesbit edilir)
  Meslek(öğretmenlik,berberlik, cerrahlık gibi uzun süreli ayakta durarak çalışılan mesleklerde daha sık varis oluşmaktadır

  BELİRTİLERİ:

  Damardaki değişikliğe bağlı olarak bacakta şişme,ağrı,sızlama,gece krampları, kaşıntı ve kozmetik açıdan hoş görünmeyişin getirdiği psikolojik sorunlar.

  KILCAL VARİS (telenjiektazi):

  Genellikle bacaklarda ve bazen yüzde görülmekle beraber vücudun her yerinde görülebilir. Kılcal damarların genişlemesiyle ortaya çıkar ve giderek yaygınlaşır. Özellikle etek giyen bayanlarda ciddi kozmetik rahatsızlık yapmaktadır.

  TEDAVİ:Ameliyatsız tedavi yöntemleriyle 1 mm ile 20 mm arası genişlikteki tüm varisler tedavi edilebilmektedir.Uzun yıllardır ameliyatla tedavi edilen varisler giderek yaygınlaşan bir şekilde ameliyatsız olarak tedavi edilmektedir.Bu tedavi kalın varislere skleroterapi (ilacın damar içine yapılarak o damarın yok edilmesi), kılcal varislereyse laser ve radyofrekans uygulaması şeklindedir.Her üç yöntemledede hiç iz bırakmadan bacaklarda güzel bir görünüm sağlanır.Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.Tedavi edilen varis sonsuza kadar tekrarlamaz

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Varis Ağrısına Ne İyi Gelir
 3. Varis çorapları artık göze de hitap ediyor!
 4. Kılcal damar ve varislerin lazer ile tedavisi, varis Lazerle tedavi ne sıklıkla yapılmakta
 5. Varis NasıL Tedavi EdiLir
 6. Hackden Kurtulmanın 6 Yolu Joymax oyunun yapımcısın acıklaması
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri