Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Yoğurtun Yararları yoğurtun faydaları - yoğurdun sağlık için önemi - yoğurt ve sağlık Sütün ve yoğurt bakterileriyle mayalanması sonucu ortaya çıkan beyaz koyu kıvamdaki bu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yoğurtun Yararları yoğurtun faydaları - yoğurdun sağlık için önemi - yoğurt ve sağlık

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yoğurtun Yararları
  yoğurtun faydaları - yoğurdun sağlık için önemi - yoğurt ve sağlık

  Sütün ve yoğurt bakterileriyle mayalanması sonucu ortaya çıkan beyaz koyu kıvamdaki bu mucizevi yiyecek mükemmel bir besin maddesi. Yoğurt her şeyden önce sağlıklı bir protein kaynağı. Vücut tarafından kolaylıkla sindirilen yoğurttaki kaliteli proteinler doku ve organların yenilenme hızlarının büyümesinde önemli bir rol oynuyor.

  Yoğurt güçlü bir kalsiyum deposu aynı zamanda. Bir kase yoğurt yetişkin birinin günlük kalsiyum ihtiyacının üçte biri kadarını karşılayabiliyor. Kalsiyum hem çocuklarda hemde yetişkinlerde diş, kemik sağlığı noktasında büyük önem taşıyor. Protein ve kalsiyumun yanı sıra tüketilen her bir kaşık yoğurt, magnezyum, potasyum, çinko gibi mineralleri ve B6, B12 gibi vitaminleri de almanızı sağlıyor.

  İyi bakterilerin gücü : Yoğurdun son yıllarda yapılan araştırmalarla iyice önem kazanan özelliklerinden biri de içerdiği faydalı bakteriler. Probiyotik bakteriler olarak adlandırılan organizmalar bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Sindirim sistemi sorunlarına karşı doğal bir tedavi sunuyor.

  Bu iyi bakteriler kötülerin çoğalmasına engel olarak gastrit, reflü ve ishal gibi birçok sorunda işe yarıyor. Mantar enfeksiyonlarının tedavisinde faydaları bulunuyor. Japonya’da yapılan araştırmalar, şekersiz yoğurdun nefes kokusunu giderdiği diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önlediğini ortaya koyuyor.

  Araştırmalar ayrıca yağsız yada az yağlı yoğurdun kilo vermek isteyenler için harika bir besin olduğunu söylüyor. Yoğurt yağ yakımını hızlandırırken kas dokusunun kaybolmasını da engelliyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yoğurt Ağız Kokusunu ve Diş Çürümesini Önlüyor, Şekersiz Yoğurt Tüketimi, Genel Sağlık, Sa
 3. Ağız Hijyeni Nasıl Sağlanır, Diş Fırçasının Önemi, Diş Fırçası Seçimi, Genel Sağlık Sağlık
 4. Sağlık Şiirleri - Sağlık ile ilgili Şiir - Sağlık Hakkında Şiirler
 5. Yoğurtun Keşfi - İlk Yogurt Nezaman Yapıldı - Yoğurtun Keşfi Hakkında Bilgiler
 6. Yoğurt Nasıl Yapılır - Yoğurdun Faydaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri