Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sigaranın doğum sonrası etkileri nelerdir? Sigara ve tütün ürünlerinin olumsuz etkileri sadece hamile lik ile sınırlı değildir. Hamile liğiniz b oyun ca sigara içmiş ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sigaranın doğum sonrası etkileri nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sigaranın doğum sonrası etkileri nelerdir?

  Sigara ve tütün ürünlerinin olumsuz etkileri sadece hamilelik ile sınırlı değildir. Hamileliğiniz boyunca sigara içmiş, ve herhangi bir sorun yaşamadan bebeğinizi dünyaya getirmiş olmanız bundan sonra sorun yaşamayacağınızın garantisi değildir çünkü hamileliği süresince sigara içen kadınlardan doğan bebeklerde "ani bebek ölümü sendromu" görülme riski yaklaşık 2 kat artmaktadır.
  Ani bebek ölümü sendromu bulunabilen herhangi bir neden olmaksızın bebeğin hayatını kaybetmesidir.Doğum sonrası bebeğin bulunduğu ortamda sigara içilmesi de ani bebek ölümü sendromu riskini arrtırmakla birlikte bebeğin sigara dumanına anne karnındayken maruz kalması daha büyük risk yaratmaktadır.
  Ani ölüm dışında bu bebeklerde doğum sonrası astım gibi bazı kronik sağlık problemlerine de daha fazla rastlanmaktadır. Anneleri hamilelikleri süresince sigara içen çocukların okul performansları da yaşıtlarına göre daha düşük olmaktadır. Bu çocuklarda matematik başta olmak üzere öğrenme bozuklukları izlenmektedir.Yine benzer şekilde bu çocuklarda davranış bozuklukları ve antisosyal davranışlara da daha sık rastlanmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Coğrafi Keşifler Sonrası Ticaret Yollarının Değişmesinin Osmanlı Devletine Etkileri Nelerd
 3. Sigaranın solunum sistemine etkileri nelerdir
 4. Sigaranın Dişlere Zararları sigaranın zararaları nelerdir - sigaranın dişlere etkisi - sig
 5. Sigaranın hamilelikteki etkileri nelerdir?
 6. Doğum kontrol hapları sakıncalı mı, Doğum kontrol haplarının Yan Etkileri Nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri