Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kemik Yoğunluğu Ölçümü kemik erimesi - kemik ölçümü - kemik ölçümünü kimler yaptırmalı - osteoporoz nedir Günümüzde , orta yaş üzerindeki hemen herkes , kemik

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kemik Yoğunluğu Ölçümü

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kemik Yoğunluğu Ölçümü
  kemik erimesi - kemik ölçümü - kemik ölçümünü kimler yaptırmalı - osteoporoz nedir


  Günümüzde, orta yaş üzerindeki hemen herkes, kemik erimesine (tıptaki adıyla osteoporoz) maruz kalıyor. Osteoporoz; kemik doku yoğunluğunun azalması nedeniyle kemiğin dayanıklılığın azalması ve kemik kırılganlılığının artmasıdır.

  Hareketsiz bir hayata, sigara, alkol ve zayıf beslenmeyi de eklediğimizde kemik erimesine davet çıkarıyoruz. Osteoporoza yakalananlar arasında, kadınlar ilk sırayı alıyor. Özellikle menopoz döneminde olan kadınlar, yaşamlarının geri kalan kısımlarını osteoporoza bağlı geçiriyorlar.

  40 Olanlar Kemik Ölçtürmeye!
  Ancak kemik erimesi sadece kadınlarda olan bir sorun değildir. Erkeklerde de ince beden yapısı, alkol tüketimi, kahve ve sigara osteoporozu destekliyor.

  Ayrıca osteoporozda astım, kronik bronşit gibi akciğer hastalıkları olanlar, guatr hastaları, kronik mide ve bağırsak hastalıkları olanlar risk altındadır.

  Kemik erimesi, zamanında tespit edilip önlenmezse sakatlıklara ve ölüme neden olabiliyor. Bu nedenle özellikle orta yaşın (40) üzerindeyseniz mutlaka bir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine başvurarak kemik yoğunluğunuzu ölçtürmeniz gerekir.

  Süt, Yoğurt ve Peynir Tüketmeyi Unutmayın!
  Osteoporozdan korunmak için; her gün süt, yoğurt veya peynir tüketimini düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Günlük en az yarım saat yürüyüş yapmalı ve sağlığınızı tehlikeye sokmayacak şekilde öğle saatleri haricinde güneş almaya çalışılmalıdır.

  Kemik erimesine yakalanmayı engellemek için; spor ve egzersiz hareketleri yapılmalı, eğer yapma şansları yoksa bedenin hareketsiz kalmasını engellemek için günde en az yarım saat yürüyüş yapılmalı.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kemik Yoğunluğu Ölçümü Nasıl Yapılır
 3. Kemik yaşı nedir nasıl ölçülür Kemik yaşı ne demektir?
 4. Osmanlı Döneminde Zaman Ölçümü Hakkında Bilgi ,Osmanlı Döneminde Zaman Ölçümü , Osmanlı Dö
 5. İnsan İskeletindeki Kemik Sayısı – İnsan İskeletinde Kaç Kemik Vardır
 6. Kemik Yoğunluğu Ölçümü Yapımı, Kemik Yoğunluğu Ölçümü Nasıl Yapılır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri