Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Koltuk altı apsesi Koltuk altı apsesi - Koltuk altında kızarıklık - şişme - apse belirtileri Koltuk altında veya kasıkta çıban şeklinde sivilceye benzeyen acılı ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Koltuk altı apsesi - Koltuk altında kızarıklık - şişme - apse belirtileri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Koltuk altı apsesi

  Koltuk altı apsesi - Koltuk altında kızarıklık - şişme - apse belirtileri
  Koltuk altında veya kasıkta çıban şeklinde sivilceye benzeyen acılı ve ağrılı , bazan kaşınan yaralar ; tıpta “hidraedenitis ” adı verilen rahatsızlığın belirtilerindendir.

  Yağ bezelerinin iltihaplanması kıl çevresinde ve köklerinde önce sivilce oluşur ve bu sivilce bulaşıcıdır. Kıl kökünde oluşan iltihap bağ dokusuna yayılır. Bağ dokularında oluşan düğümlenme ve fistül iltihaplanma ve sertleşme olur ve neticede fibröz oluşur. İltihaplanma yağ ve ter bezelerine yayılır. Hastalık kadın ve erkeklerde aynı oranda görülür.

  Hastalık ilk zamanlar mercimek büyüklüğünde düğüm gibi iltihaplıdır ve bu sonra derinlere yayılır ve abseler oluşturur. Akne inversa ilerleyen devresinde büyük bir alana yayılır, koyu renkli bir görünümü vardır ve de a?rıl? yazar izi oluşturur.

  yapılan tıbbi araştırmalara göre ; bu rahatsızlığı olanların asla peynir yememesi gerekir. çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.
  Siyah çay, kahve ve kola içmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımın? (absorbesini) önler.

  Et ve et mamüllerine 5-6 ay ara vermek gerekir, çünkü asidoza sebep olur, buda birçok hastalığın ana kayna??dır. Akşam yemeği yerine çok az yoğurt, meyve veya salata yenebilir veya sebze çorbası içilebilir.

  Hayvansal besinler, tahıl, bakliyat ve hamurlu yiyecekler akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur. Ne kadar hamurlu besin o kadar ya? oluşur, çünkü ni?asta glukoza (şekere) dönüşür, şekerde ya?a dönüşerek vücutta depolanır.
  Peynir, et ve mamüleride iltihaplanmaya sebep olur, çünkü a??rı ya? ve protein içerirler bunlarda aside dönüşür. Asidi nötürleştirmek için a??rı oranda mineral ve vitamin harcanır.
  Asitle mineral birle?erek curuf oluşturur. Ortaya çıkan curufun içine bakteri, virüs ve mantarlar yerleşirler ve sürekli toksik maddeler üretirler. Bağışıklık sistemi curuf içindeki bu mikroplara müdahale edemez çünkü curuf içinde saklanmıştır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oruçluyken koltuk altı alınırmı
 3. Lüks Klasik Koltuk Modelleri, Klasik Koltuklar, Luxury Classic Sofa and Armchairs, Son Mod
 4. Evde Koltuk Kılıfı Dikemi, Evde Koltuk Kılıfı Dikebiliriz, Evde Koltuk Kılıfı Dikelim, Kol
 5. Koltuk Takımları, Koltuk Takımları Modası, Koltuk Takımı Dekorasyon
 6. Koltuk Takımları, Sofa Sets, Oturma Gurupları, Şık Salon Koltuk Takımları, Deri Koltuk Tak
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri