Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Yoğurt Ağız Kokusunu ve Diş Çürümesini Önlüyor , Şekersiz Yoğurt Tüketimi , Genel Sağlık , Sağlık Haberleri YOĞURT AĞIZ KOKUSUNU VE DİŞ ÇÜRÜMESİNİ ÖNLÜYOR Japon

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yoğurt Ağız Kokusunu ve Diş Çürümesini Önlüyor, Şekersiz Yoğurt Tüketimi, Genel Sağlık, Sağlık Haberleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yoğurt Ağız Kokusunu ve Diş Çürümesini Önlüyor, Şekersiz Yoğurt Tüketimi, Genel Sağlık, Sağlık Haberleri


  YOĞURT AĞIZ KOKUSUNU VE DİŞ ÇÜRÜMESİNİ ÖNLÜYOR


  Japon uzmanlar, şekersiz doğal yoğurttaki canlı bakterilerin ağız kokusunun kaynağı olan hidrojen sülfürü azalttığını saptadılar.
  Yoğurdun ağız sağlığına etkileri konusundaki araştırmanın sonuçları Uluslararası Diş hastalıkları Araştırmaları Birliği’nin Japonya’daki toplantısında açıklandı.

  Araştırmaya 24 gönüllü katıldı. Bu kişilere iki hafta boyunca yoğurt ve peynir yasaklandı.
  Daha sonra deneklerin tükürük ve dilleri üzerindeki tabakalarda oluşan bakteri seviyeleri ve kokuya neden olan bileşkenlerin miktarı ölçüldü.

  Bunun ardından gönüllülerden altı hafta boyunca günde 90 gram yoğurt tüketmeleri istendi. Çalışmanın sonunda ağızdan yine örnekler alındı.

  Deneylerin yüzde 80′ininde hidrojen sülfür seviyesinin düştüğü görüldü. Yoğurt tüketiminden sonra dişeti iltihabı ve diştaşı miktarının da azaldığı belirlendi.

  İngiltere Diş Sağlığı Vakfı Başkanı Nigel Carter, “Sağlıklı bir yiyecek olarak uzun bir süredir halkı şekersiz yoğurt tüketmeye teşvik etmeye çalışıyorduk. Yoğurdun daha önce bilmediğimiz faydalarının ortaya çıkması sevindirici” dedi.

  Doktor Carter, “Araştırmalar henüz başlangıç aşamasında. Fakat, şekersiz yoğurdun tatlı yiyecekler ve çikolataya sağlıklı bir alternatif oluşturduğunu biliyoruz” diye konuştu.

  Araştırmalara göre, her dört kişiden biri ağız kokusundan muzdarip. Her 20 kişiden 19′u da hayatlarının bir döneminde dişeti hastalığına yakalanıyor. Doktor Carter bununla birlikte, ağız kokusunu önlemenin en iyi yolunun ağız sağlığına önem vermek olduğunu vurguladı. Bunun için günde dişlerin iki kez fırçalanması, şekerli yiyecek ve içeceklerin azaltılması, dişlerin günde bir kez diş ipiyle temizlenmesi ve düzenli olarak diş doktoruna gidilmesi gerekiyor


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ağız Hijyeni Nasıl Sağlanır, Diş Fırçasının Önemi, Diş Fırçası Seçimi, Genel Sağlık Sağlık
 3. Sağlık ile ilgili sözler, sağlıkla ilgili sözler, sağlık ile ilgili güzel sözler, sağlık h
 4. Yoğurtun Yararları yoğurtun faydaları - yoğurdun sağlık için önemi - yoğurt ve sağlık
 5. Sağlık Şiirleri - Sağlık ile ilgili Şiir - Sağlık Hakkında Şiirler
 6. Yoğurt Nasıl Yapılır, Yoğurt Yapımı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri