Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dejavu Nedir ? Tedavisi Var mı ? Her insan zaman zaman yaşadığı bir olayı yaşamış , veya gördüğü bir yeri daha önce görmüş gibi hisseder.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dejavu Nedir ? Tedavisi Var mı ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dejavu Nedir ? Tedavisi Var mı ?  Her insan zaman zaman yaşadığı bir olayı yaşamış, veya gördüğü bir yeri daha önce görmüş gibi hisseder. Beynin bu algı bozukluğuna dejavu denir.

  Bu algı bozuklunu yaşayan insanların bazıları, bazen kendilerinin doğa üstü güce sahip olduklarına veya daha önce yaşadıkları “rekarnasyon” hissine kapılırlar.


  Ara sıra olan bu durum normal kabul edilir. Fakat bu hisse kapılma sıklığı artıyorsa örneğin haftada bir iki kez veya her gün olmaya başlamışsa altta bir hastalık aramak gerekir.

  Dejavu beyin ve sinir sistemi ile ilgilenen doktorların hep ilgi odağı olmuştur.

  Yapılan araştırmalar, dejavu anında beynin bazı bölgelerin daha aktif çalıştığı ve bundan dolayı da bir algı bozukluğu olduğu tespit edilmiştir.

  Yaşanılan veya görülen nesle sinir sistemi ile beyne iletilir ve ilgili merkezde sentez yapılıp yorum yapılır. Bu sırada oluşan bir yorum yanlışlığı olayın zamanı ile ilgili bizi yanıltır. Özellikle büyüme dönemlerinde, aşırı yorgunlukta, duygusal yıkımlarda, geçirilen bazı hastalıklarda…vs, dejavu olayı artar.

  Yine yapılan araştırmalarda kadın ve erkek arasında anlamlı bir fark saptanmamıştır. Beynin sağ ve sol tarafının çalışmasında bir aksaklık tespit edilmiş, daha sonra algılayan beyin bölgesi de insanların bu olayın daha önce yaşanmış hissine kapılmalarına sebep olduğunu göstermiştir.

  Dejavu olayının sık yaşanması, bir tür sara hastalığının,belirtisidir.

  Çocuklukta ve ergenlikte eğer çocuklarımız bize bir olayı sıkça yaşadıklarını söylüyorlarsa mutlaka bir doktora başvurup sara yani epilepsi olup olmadıklarını kontrol ettirmeleri gerekir. Daha ileri yaşlarda ise bu durumun sıkça yaşanması beyinde bir bozukluğun olduğunu gösterir.

  Doç. Dr. Serdar Dağ


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dejavu Nedir, Dejavu Hakkında Bilgi
 3. Dejavu Nedir – Dejavu Ne Demek
 4. Dejavu Nedir – Dejavu Ne Demek
 5. Dejavu Nedir – Dejavu Ne Demek -Dejavu ne anlama gelir
 6. Dejavu nedir, dejavu nedir nasıl olur, dejavunun anlamı, dejavu ne demek, Dejavu tıbbi bir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri