Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Temre Neden Olur Temre Tedavisi Temre Nasıl Tedavi Edilir Halk tarafından nazar sonucu oluştuğuna inanılan aslında cil din tahrişi ile birlikte bakteriyel – fungal (mantarlara
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Temre Neden Olur Temre Tedavisi Temre Nasıl Tedavi Edilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Temre Neden Olur Temre Tedavisi Temre Nasıl Tedavi Edilir


  Halk tarafından nazar sonucu oluştuğuna inanılan aslında cildin tahrişi ile birlikte bakteriyel – fungal (mantarlara bağlı) bir enfeksiyonudur. Ciltte kırmızımsı , ciltten kabarık lekelere neden olur ve ciltte yayılır.

  Cilt birden fazla tabakadan oluşmuştur. En üst tabakası sürekli dökülerek kendini yenileyen ölü cilt hücrelerinden oluşan tabakadır ve vücut açısından koruyucu bir bariyer vazifesi görmektedir. Cilt, kozmetikler , kimyasallar yada fiziksel travmalar ile tahriş olduğunda canlı cilt tabakaları hava ile temas eder ve enfeksiyona açık bir ortam oluşur.

  Cilt enfeksiyonlarında bazen tedaviye dirençli mikroorganizmalar ile karşılaşılabilir. Bu durumlarda sistemik tedavi denenir. Temre tedavisinde halk tarafından birçok doğal yöntem kullanılmaktadır. Sirke sürmek, bitkisel özleri sürmek gibi doğal yöntemler halk tarafından tedavide kullanılır ancak bu uygulamaların çoğu ciltte daha fazla tahrişe neden olur ve iyileşmeyi geciktirir ve nüksleri arttırır. Ayrıca ciltte kalıcı izlere neden olabilir.

  Temre tedavisinde dermatolog yardımı almak şarttır. Kızarıklığın oluştuğu yerlerden alınacak sürüntü örnekleri boyanarak mikroskobik inceleme yapılır ve hadisenin mantar kaynaklı mı bakteriyel kaynaklı mı olduğu anlaşılmaya çalışılır. Neden belirlenmeden antibiyotik tedavisine başlamak yarar sağlamayabilir.

  Cilt temizliği temre tedavisinde ve korunmada son derece önemlidir. Temizlik obsesyonu olan kişilerde aşırı el yıkama davranışı görülebilir. Bu kişilerde ellerde mantar oluşumu ve buna bağlı temre hastalığı sıkça görülür. Cildin de normal bir bakteri florası vardır ve bu flora zararlı mikroorganizmaların üremesini engelleyici bir bariyerdir. Aşırı sabun kullanımı bir süre sonra bu floranın yok olmasına ve yerine zararlı mantar – bakterilerin yerleşmesine neden olacaktır.

  Temre tedavisinde unutulmaması gereken bir diğer konuda antibiyotik yada anti-fungal tedavinin iyilişme görülse bile bırakılmamasıdır. Siz iyileştim kanısı ile tedaviyi bıraktığınızda aslında mikroskobik düzeyde iyileşme gerçekleşmemiş olabilir ve hastalık nüks eder.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Temrenin Bitkisel Tedavisi Temre İçin Şifalı Bitkiler Temre Evde Bitkisel Tedavisi
 3. Yutma Zorluğunun Nedenleri Nelerdir Yutma Zorluğu Nasıl Tedavi Edilir Yutma Zorluğu Teda
 4. Şizofreni, Şizofreni Tedavisi, Şizofreni Kakkında, Şizofreni Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir
 5. Damar Beni ben tedavisi - damar ben nedir - damar beni nasıl tedavi edilir
 6. Uykuda Konuşmak Neden Olur, Uykuda Konuşmak Nasıl Tedavi Edilir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri