Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Mevlananın inanılmaz kehaneti , Mevlananın olağanüstü kehanetleri , Mevlana celalaed din Rumi'nin kehaneti nedir Mevlana üzerine çalışmalar yapan , Müslüman olup Havva adını alan ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mevlananın inanılmaz kehaneti, Mevlananın olağanüstü kehanetleri, Mevlana celalaeddin Rumi'nin kehaneti nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mevlananın inanılmaz kehaneti, Mevlananın olağanüstü kehanetleri, Mevlana celalaeddin Rumi'nin kehaneti nedir

  Mevlana üzerine çalışmalar yapan, Müslüman olup Havva adını alan ve vasiyeti üzerine Konya’ya gömülen Eva De Vitray Meyerovitct, ünlü düşünürün şifrelerini çözdü. Mevlana atomu 13’üncü yüzyılda biliyordu.

  Selçuk Üniversitesi (Fransız Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdullah Öztürk manevi annesi Eva De Vitray Meyerovitct’in mezarını,vasiyeti üzerine 17 Aralık 2008’de uzun uğraşlar sonucu Paris’ten alıp Mevlana’nın mezarının bulunduğu Mevlana Müzesi’nin yanındaki Üçler Mezarlığı’na naklettiklerini söyledi. İslamiyeti seçen Meyerovitct’in aynı zamanda bir sufi olduğunu ve Müslüman olduktan sonra “Havva” ismini kullandığını dile getiren Öztürk, “Mevlana’nın eserleri Mecalisi Sebai, Fihi Mafih ve Mesnevi’yi Fransızca’ya çeviren Meyerovitct, aslında Mevlana’nın mesajlarındaki şifreleri çözmeyi başarmış ender kişilerden biridir. Pek çok Batılı’nın Mevlana’yı tanıması hatta Müslüman olmasına vesile olan Meyerovitct, verdiği konferanslarda Mevlana’nın eserlerinde işaret ettiği hikmetleri açıklıyordu” dedi.

  13. asırda biliyordu

  Öztürk, “Meyerovitct’in videoya aldığım konferanslarından, Mevlana’yı anlamak isteyenler için, O’nun ağzından bir sunum hazırladım. Görüntülü ve yazılı olarak bu anlatıları paylaşmayı, hem Hazreti Mevlana’nın hem de İslamiyet’in bir batılı gözüyle doğru tanıtımı için çok önemli görüyorum. Meyerovitct; modern bilimin 1930’da ortaya koyabildiği atom bombasının tehlikesini ve 9 gezegenin bulunduğunu Mevlana’nın daha 13. asırda bildiğini ortaya çıkardı” diye konuştu. Prof. Dr. Abdullah Öztürk’ün hazırladığı Meyerovitct’in Mevlana’yı tanımlarken “Mesnevi’de, kökten dinciliği, bağnazlık ve tutuculuğu, gelenekselliği, kuralcılığı reddeden, çok nitelikli, bütünüyle samimi, hoşgörü, benim inanışıma uygun bir İslam dini buldum. Türkiye’de çok mutlu oluyorum ve kendimi Türk hissediyorum” diye tanımladı.


  Meyerovitct, Mevlana’nın Mesnevi’sinde çözdüğü şifrelerinde şunların yazılı olduğunu anlatıyor, “Düşünün, Mevlana atomu keserseniz güneş sistemini bulursunuz diyor. İçinde ve çevresinde dönen gezegenler bulunduğunu söylüyor, ama dikkat etmek gerektiğini de belirtiyor. Çünkü bu atomlar ağızlarını açtıklarında, bütün dünyayı yok edebilecek bir ateşin çıkacağını ekliyor. Görüldüğü gibi, 13. asırda atom bombasının tehlikelerinden söz ediyor. Dokuz gezegenin bulunduğunu söylüyor. Oysa bilim bunu ancak 1930 da ortaya koyabildi.Daha önceleri yedi gezegenin bulunduğu sanılıyordu. Sekizincisini 1840’larda bir Fransız bilim adamı, dokuzuncusunu 1930 da Amerikalı bir bilim adamı buldu. Ama Mevlana daha o dönemde dokuz gezegen olduğunu biliyordu. Batı’da güneşin dünya çevresinde döndüğü söylenirken, Mevlana dünyanın öbür gezegenler gibi, küçük bir gezegen olduğunu söylüyor. Güneş bitkileri, hayvanları etkiler, ay denizi etkiler gibi ve dahası bilinmeyen birçok şey daha söylüyor.”

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Mevlananın kitapla ilgili sözleri, Kitap ile ilgili mevlana sözleri, Mevlana Celaleddin Ru
 3. Mevlananın ibretlik sözleri, mevlananın ibretlik özlü sözleri, Mevlananın etkileyici sözle
 4. Mevlananın kadınla ilgili sözleri, Kadınlar ile ilgili mevlana sözleri, Mevlana Celaleddin
 5. Mevlananın kalp ile ilgili sözleri, Mevlana Celaleddin Rumi'nin kalp işe ilgili sözleri, M
 6. Mevlana'nın olağanüstü kehanetleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri