Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Karakalem Gölgelendirme Çalışmaları , Karakalem Gölgelendirme KARAKALEM GÖLGELENDİRME (AÇIK-ORTA VE KOYU DEĞERLER) Karakalemde gölgelendirme , yapılan çalışmadaki ışığın geliş açısına göre değişmektedir. Gölgelendirme yaparken yukarıdaki

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Karakalem Gölgelendirme, Karakalem Gölgelendirme Teknikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Karakalem Gölgelendirme Çalışmaları,
  Karakalem Gölgelendirme

  KARAKALEM GÖLGELENDİRME (AÇIK-ORTA VE KOYU DEĞERLER)

  Karakalemde gölgelendirme, yapılan çalışmadaki ışığın geliş açısına göre değişmektedir. Gölgelendirme yaparken yukarıdaki çizgi türleri kullanıldığı gibi valör değerleri de kullanılabilir. Gölgelendirme de karakalem tekniğini kullanırken realist çizimler yapılmak isteniyorsa açık-orta ve koyu değerleri aynı anda kullanmak gerekmektedir.

  Çalışmada gölgelendirme yapılırken ister fotoğraftan ister modelden bakılarak yapılsın en koyu değeri ve en açık değeri baştan belirlemek gerekir. Çalışmanın eskiz aşaması bitirildikten sonra en koyu olan bölgeler önce ardından açık değerlerin yerleri tespit edilip boyanmalı. Açık ve koyu değerlerin yeri tespit edildikten sonra ara değerler boyanmalı ve biçimlendirmeye devam edilmeli.
  Biçimlendirme de unutulmamalı ki her çizimin bir dış formu vardır. Örneğin bir silindir boru yuvarlaktır. Yuvarlak bir silindir yatay bir boyama ile değil, silindirin formuna göre yarım daire şeklinde boyanmalıdır. İnsan vücudunda ise her bir parça çok farklı formlara sahiptir. Her bir parça ayrı ayrı kendi formuna göre boyanmalıdır.

  Alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Karakalem Fotoları, Karakalem ile yapılmış resimler
 3. Karakalem Göz Çizim Teknikleri, karakalem göz nasıl çizilir
 4. Karakalem Hayvan Çizimleri, Karakalem Hayvan Çizim Teknikleri
 5. Karakalem İnsan Çizimi, Karakalem İnsan Çizim Teknikleri
 6. Karakalem Resim Çalışmaları, Gerçek Gibi Karakalem Resimler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri