Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Charles Augustin de Coulomb (1736-1806) Batı Hint adalarında dokuz yıl askeri mühendis olarak çalışan Coulomb , sağlığının bozulması üzerine Fransa’ya döndü. Fransız devrimi patlak verince

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Charles Augustin de Coulomb (1736-1806)

  Sponsorlu Bağlantılar
  Charles Augustin de Coulomb (1736-1806)
  Batı Hint adalarında dokuz yıl askeri mühendis olarak çalışan Coulomb, sağlığının bozulması üzerine Fransa’ya döndü. Fransız devrimi patlak verince Blois’da küçük bir malikhaneye çekilerek tüm zamanını bilimsel araştırmalara ayırdı. 1802 ‘de halk eğitimi müfettişliğine getirildi.
  Coulomb, kendi adıyla anılan yasayı, Ingiliz fizikçi Joseph Priestley’nin elektrik yüklerinin birbirini itmesine ilişkin bulgularını incelemek amacıyla başlattığı çalışmaları sonucunda geliştirdi. Bu amaca yönelik olarak, Priestley yasasında belirtilen elektrik kuvvetlerini ölçmeye yarayan duyarlı aygıtlar yaptı ve elde ettiği sonuçları 1785-1789 arasında yayımladı.
  Ayrıca benzer ve zıt kutupların birbirini itmesi ve çekmesine ilişkin ters kare yasasını buldu. Bu yasa Siméon-Denis Poisson’u geliştirdiği matematiksel magnetik kuvvetler kuramının temelini oluşturdu. Coulomb, makinelerdeki sürtünmeye, yeldeğirmenlerine, metal ve ipek elyafların esnekliğine ilişkin araştırmalarda yaptı.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Charles F. Kettering Sözleri
 3. Charles F. Kettering Kimdir
 4. Augustin Louis Cauchy Kimdir, Hayatı Biyografisi
 5. Charles Francis Richter biyografi, Charles Francis Richter kimdir, Charles Francis Richter
 6. Charles Francis Richter
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri