Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

çalışmanın önemi nedir çalışmanın önemi ni vikipedi özetlermisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın çalışmanın önemi ile ilgili şiirler Çalışmanın Başarıdaki Önemi Çalışmanın Önemi (Hikaye) çalışmanın
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 19      

 1. nisa
  Sponsorlu Bağlantılar


  Red face Çalışmanın Önemi

  Sponsorlu Bağlantılar
  çalışmanın önemi nedir
  çalışmanın önemi ni vikipedi özetlermisiniz

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. çalışmanın önemi ile ilgili şiirler
 3. Çalışmanın Başarıdaki Önemi
 4. Çalışmanın Önemi (Hikaye)
 5. çalışmanın önemi nedir
 6. Çalışmanın Önemi ile ilgili Yazı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Başarının hazzını insan daima yaşamak ister. Tabi ki başarabilmek için evvala gönül vermek, fedakarlık yapmak en önemlisi de çalışmaktır.

  Çalışmadan başarılı olan herhangi biri yoktur. Başarı varsa çalışma ve gayret de vardır. İnsan çalıştıkca yücelir. Büyük insanlar yatarak, makam ve mevkilere gelmediler. Başarının ön şartı çalışmaktır.

  Ali Fuat Başgil “Zihinle çalışmak, bedenle çalışmaktan zordur” der. Ne kadar haklı. Bedenen çalışan insanların ürünü somuttur. Elle tutulur, gözle görülür. Usta bedenle çalışır. Ev yapmaya başlasa, evi yapınca herkes tarafından görülür.

  Evet, zihnen çalışma derken beynimizi zorlayarak çalışmayı kasteddim. Zihnen çalışma da sabır isteyen, mücadeleci ruh gerekentiren çalışma türüdür. Birinci olan gençle ropörtaj yapan spikerin sorularına, öğrenci “Çalışmak, azim ve hırs” olarak belirtti.

  Zekamızın türüne göre yönelirsek daha başarılı oluruz. Beynimizin sağ-sol lobunu dengeli kullanır, ikisini de ihmal etmeden çalışırsak başarımızın kalitesi artar. Önemli olan dengeli çalıştırmak. Şuna benzetebiliriz:

  Kuşlar çift kanatlıdır. Kuş uçmak istediği zaman iki kanadını da kullanırsa mükemmel uçar. Ama kanadının birini kullanırsa o zaman uçamaz. Bunun gibi kaliteli çalışmak, çalışarak başarı hedefleyenler beyinimizin her iki lobunuda etkin kullanmalıdır.

  İnsanlar varlığını, yaşadığını çalışarak hisseddirir. Yaşayan ölü olmamaksa amacımız çalışmalıyız. Bazen hayvanların çalışmalarından bile ibret alanlar olmuştur. Karıcanın çalışmasından.

  Suyun damlamasından da ibret alanlar oldu tarihte. Yeter ki zihnimizi çalıştıralım. Beyin nimetimizi etkin kullanalım.

  O zaman başarı, takdir kendiliğinden gelir. Başarmak için bol bol okumalıyız. Kültürümüzü geliştirici, bakış açımızı genişletici, kitaplarla dost olmak ne güzeldir.

  Gayretli, çalışkan olursak, başarı o kadar yakındır

  Çalýþmanýn Önemi-calismanin-onemi.jpg 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri