Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Arı Sütü Nedir – Arı Sütünün Faydaları Nelerdir Arı Sütü Bir arı kolonisinde on binlerce işçi arı , binlerce erkek arı ve sadece bir tane

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Arı Sütü Nedir – Arı Sütünün Faydaları Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Arı Sütü Nedir – Arı Sütünün Faydaları Nelerdir

  Arı Sütü
  Bir arı kolonisinde on binlerce işçi arı, binlerce erkek arı ve sadece bir tane ana (kraliçe) arı vardır. Ana arı kovanın her şeyidir, yokluğunda iş düzeni ve üretim durur. Ana arı kovanda tek olduğu gibi, ölümü halinde yerine geçebilecek ikinci bir arıya da izin vermez. Kovanda ana arı adayı olmak demek ölüm demektir.
  Ana arının yok olmasına bir şekilde ölmesi neden olabileceği gibi arıcı tarafından da bilinçli olarak kovandan alınabilir. Ana arı yok olunca koloninin kendisine süratle yeni bir ana arı edinmesi gerekecektir. Bu yeni ana arı eskisinin yumurtladığı son yumurtalardan çıkacaktır.
  Bu yumurtaların arı sütü ile beslenmesi, yeni ana arının arı sütü içinde doğuş ve gelişme evrelerini geçirmesi gerekmektedir. Burada görev yine işçi arılara düşer. İşçi arılar üst çene bezlerinden beyaz renkte, pelte kıvamında, hafif keskin koku ve tatta bir sıvı salgılarlar. İşte arı sütü budur. Bu salgı ile beslenen yumurtalar 16 gün sonra arı olarak gözü terk ederler.
  An yetiştiricileri bu safhada larvaları yok ederek, arı sütünü kaşıklarla gözlerden toplarlar. Her bir gözden yaklaşık O, l gram arı sütü alınabilir. Yüzde 65′i su, yüzde 35′i ise protein, yağ, şeker ve vitamin ihtiva eden kuru maddeden oluşmuştur.
  Arı sütü, özellikle sinir sistemi hastalıklarında, yorgunluk sorunlarında, kısırlık ve damar sertliği tedavilerinde, insana güç ve zindelik kazandırmada kullanılan, doğrudan doğadan gelen önemli bir tabii gıdadır. Piyasaya saf veya bala karıştırılmış halde, draje veya tablet halinde sunulmaktadır.

  Arı Sütünün Faydaları
  Arı sütü bal ile tüketilebileceği gibi saf olarak sabahları aç karnına, kahvaltıdan en az yarım saat önce ve dil altından eğilimi yoluyla tüketilmesinin daha doğru bir yaklaşım olduğu ortaya konulmuştur. Normal şartlara ortalama doz yetişkinler için 0,5g , hastalık ve rahatsızlık hallerinde 1 g olarak önerilmektedir. Çocuklarda ise yaşa ve doktor tavsiyesine göre yetişkinler için belirtilen dozun yarısı ile ¼ ‘i önerilir. Piyasada bal-polen-arı sütü karışımları bulunmaktadır. Bu tür karışımların, 1Kg bal, 30-50 g arı sütü ile 100-150 g polen şeklinde olması tavsiye edilir.
  Arı Sütünün Etkileri
  Arı Sütü Ağız Yoluyla Alındığında;
  Stimulant – Fiziksel performansı artırıcı, hafızayı güçlendirici, zeka açıcı, kendine güveni artırıcı etkileri
  Genel olarak sağlıkta ve metabolizmada düzelme
  İştah artırıcı
  Doku ve cildi yenileyici, güzelleştirici
  Seks gücünde artış, yumurta ve sperma üretiminde artış
  Arı SütüViral hastalıklara karşı direnç
  Tansiyonu düzenleme
  Kansızlığı (anemi) giderme
  Damar tıkanıklarına karşı olumlu etki
  Kolestrolü düzenleme
  Arı Sütünün Topikal Olarak Kullanımı;
  Deriyi gerdirme, yenileme ve canlılık
  Epitel hücrelerini geliştirme ve uyarma
  Kırışıklığı giderme
  Derinin yağ sekresyonunu düzenleme
  Antibiyotik aktivite
  Escherichia coli, Salmonella, Proteus, Bacillus subtilis ve Staphylococcus aureus (Lavie, 1968; Yatsunami and Echigo, 1985).
  Micrococcus pyrogens karşı penisilinin etkisinin % 25 ini göstermiştir. (Blum et al., 1959).
  Antiviral aktivite (Derivici and Petrescu, 1965)


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Anne Sütü – Anne Sütünün Önemi – Anne Sütü Hakkında Bilmediklerimiz – An
 3. Anne sütünün faydaları nedir
 4. Keçi Sütünün Faydaları
 5. Keçi Boynuzu Nedir – Keçi Boynuzunun Faydaları Nelerdir
 6. Arı Sütünün Faydaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri