Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Stresten Kurtulmak İstiyorsanız Yoğurt Yiyin Ramazan ayında tartışma ve kavga sayısında artış olduğunu belirten uzmanlar , iftar sonrası ya da sahurda tüketilecek yoğurdun stresi azaltacağını

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Stresten Kurtulmak İstiyorsanız Yoğurt Yiyin

  Sponsorlu Bağlantılar
  Stresten Kurtulmak İstiyorsanız Yoğurt Yiyin

  Ramazan ayında tartışma ve kavga sayısında artış olduğunu belirten uzmanlar, iftar sonrası ya da sahurda tüketilecek yoğurdun stresi azaltacağını bildirdi.

  Türklere özgü bir besin maddesi olan yoğurdun Avrupa ve Amerika’da daha çok tüketildiğini belirten uzmanlar, "Yoğurt özellikle mide ülseri, ishal, prostat kanseri ve günlük yaşamı olumsuz etkileyen stresin en büyük ilacıdır" dediler.
  Güçlü kalsiyum etkisi bulunan yoğurdun mikro organizmaları etkilediğini kaydeden uzmanlar, yazın artış gösteren ishalin önlenmesi ve tedavisinde, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yoğurdun önemli bir yiyecek olduğunu söyledi.
  Uzmanlar, "Yoğurdun beslenme ve sağlık üzerine etkileri var. Halkın bilinçlenmesi ile yoğurt tüketimi teşvik edilebilir. Yoğurtun tüketilmesi için meyveli yoğurt, meyve aromalı yoğurtlar çıkarılmıştır. Günlük hayatımızda sofradan hiç eksik edilmemesi gerekir. Yoğurt midede ülserin gelişimini önler. Kolesterol düzeyini azaltır. Yoğurtun ferahlatıcı özelliği olduğu için yatmadan önce yenildiğinde uykuyu getirir. Günlük hayatı olumsuz etkileyen stresi azaltmada etkili rolü vardır. Yoğurt maya enfeksiyonlarına karşı da etkili oluyor. Mide ülseri, ishal, kabızlık, prostat kanserine de iyi geldiği bilinmektedir" diye konuştular.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Siz yinede yiyin efendiler yiyin siz yinede
 3. Yoğurt Ağız Kokusunu ve Diş Çürümesini Önlüyor, Şekersiz Yoğurt Tüketimi, Genel Sağlık, Sa
 4. Bir şiirinde "Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin / Doyunca, tıksırınca, çat
 5. 'Yiyin efendiler,yiyin; bu han-ı iştiha sizin. Doyunca,tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyi
 6. Yoğurt Nasıl Yapılır, Yoğurt Yapımı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri