Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Öksürüğe Karşı Ihlamur Ve Ayva Öksürüğe Karşı Bitkiler - Öksürüğe Karşı Neler Kullanılır Ihlamur çiçeklerinin iltihap giderici etkisi olduğunu belirten uzmanlar , öksürüğü yatıştırarak boğazı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Öksürüğe Karşı Ihlamur Ve Ayva

  Sponsorlu Bağlantılar
  Öksürüğe Karşı Ihlamur Ve Ayva
  Öksürüğe Karşı Bitkiler - Öksürüğe Karşı Neler Kullanılır  Ihlamur çiçeklerinin iltihap giderici etkisi olduğunu belirten uzmanlar, öksürüğü yatıştırarak boğazı yumuşatmada ayva ve ıhlamur karışımı çayların etkili olduğunu söylüyor.  Soğuk algınlığı denince ilk akla gelen bitkilerden birinin ıhlamur çiçekleri olduğunu belirten Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, ıhlamur çiçeklerinin “iltihap giderici” etkiye sahip olduğunu söyledi.

  Bu etkinin deneysel olarak kanıtlandığını söyleyen Prof. Dr. Erdem Yeşilada, ıhlamur içerisindeki bileşenlerden bazılarının (flavonoit) iltihap giderici ve ağrı kesici etki gösterirken, bazı bileşenlerin (müsilaj) de boğazı yumuşatarak, tahrişi önlediğini ve soğuk algınlığı şikâyetlerini hafiflettiğini belirtti. Prof. Yeşilada, ıhlamurun vücut üzerindeki etkileri konusunda şunları kaydetti:

  “Özellikle soğuk algınlığı riskinin arttığı sonbahar ve kış dönemlerinde doğanın bizlere sunduğu bu etkili ve güvenilir silahlardan yararlanmak en akılcı yaklaşım olacaktır. Hiç şüphesiz, öncelikli hedef; hastalığa yakalanmamaktır. Bu konuda bağışıklığı destekleyici bu tip ürünler koruyucu olarak yararlı olabilmektedir. Hastalığa yakalanma durumunda ise bu tip ürünlerden, temel tedavinin yanı sıra şikâyetlerin hafifletilmesinde de yararlanılabilir.”


  AYVA VE IHLAMUR BOĞAZI RAHATLATIR
  Prof. Dr. Erdem Yeşilada, öksürüğü yatıştırmak ve boğazı yumuşatmak için ıhlamur çiçeği ve ayva tohumunun birlikte kullanılmasını önerdi.

  “Ayva meyvesi ve yaprakları da taşıdığı bileşenler nedeniyle öksürüğün giderilmesine yardımcı olmaktadır. Ayva ve ıhlamur karışımından elde edilen çaya şeker yerine bal ilave edilebilir. Böylece öksürük ve soğuk algınlığı belirtileri daha etkili şekilde kontrol altında tutulabilir.”

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ihlamur Akrostiş Şiir Çalışması
 3. Ayva,Rüyada Ayva Görmek Nedir?
 4. Ihlamur ve Ihlamur Yetiştiriciliği
 5. Ihlamur Reçeli
 6. AYVA TATLISI - AYVA TATLISI Tarifi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri