Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

YGS'de Yüksek Puan nasıl alınır Taktikleri nelerdir Yeni sınav sistem inin ilk basamağı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 11 Nisan'da yapılacak. Öğrenciler sınav için şafak saymaya

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  YGS'de Yüksek Puan nasıl alınır Taktikleri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  YGS'de Yüksek Puan nasıl alınır Taktikleri nelerdir


  Yeni sınav sisteminin ilk basamağı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 11 Nisan'da yapılacak. Öğrenciler sınav için şafak saymaya, takvimlerinde her geçen güne bir çarpı atmaya başladı. Ancak ısınan havaların etkisiyle derslere ilgisizlik de başladı. FEM Dershaneleri Rehberlik Servisi Bölüm Başkanı Faruk Ardıç, öğrencileri rehavete kapılmamaları konusunda uyardı. Isınan havaların etkisiyle öğrencide ister istemez derslere karşı ilgisizlik olacağını aktaran Ardıç, hedeflerden şaşılmaması gerektiğini vurguladı. Faruk Ardıç, öğrencilere YGS'de puan artırıcı ipuçları vermeyi de ihmal etmedi.

  Geçen yılların ÖSS sorularının bu seneki YGS sorularının habercisi olacağını söyleyen Ardıç, "Özellikle yıl sonuna doğru öğrenciler konuları tekrar etmek istemez. Bu durum konuların çokluğundan, bazı konuların iyi öğrenilmesinden kaynaklanır. Onun için öğrenci, önceki yıllara ait soruları mutlaka çözmeli." dedi. Öğrenciler çıkmış soruları çözmekle; sınavda hangi konulardan soru geldiğini, soruların üslubunu, mantığını, soruluş tarzını, konuların önem derecelerini, hangi konulardan ne tip soruların sorulabileceğini, soruların zorluk ve kolaylık oranlarını tespit edebilir.

  Öğrencilerin genelde "Çalışmayı en son ne zaman bitirmeliyim?" diye sorduğunu aktaran Ardıç, "İsteyen eğer rahat olacağını hissedecekse son zamana kadar ders çalışabilir. Ama tavsiye olunan sınav öncesi 1-2 gün kala aşırı çalışmayı bırakmaktır." diye konuştu. Faruk Ardıç, "Sınavda hangi testten başlamalıyım?" diye soran öğrencilere ise şu tavsiyelerde bulundu: "Öğrenci öncelikle hangi alanda iddialı ise o alandan başlaması moral açısından doğru olandır. Puan getirisi olarak baktığımızda genel olarak sayısalcı adaylar öncelikle matematik ve fen testinden başlayıp sonra da Türkçe ve sosyal bilimler testine devam etmeli. Eşit ağırlık öğrencisinin önce matematik ve Türkçe testlerinden başlayıp sonra fen ve sosyal bilimler testiyle devam etmeleri puan getirisi bakımından avantajlı olur. Sözel alanındaki öğrenciler için Türkçe ve sosyal bilimler en çok puan getirecek test. Daha sonra da matematik ve fen bilimleri testi çözülmeli."
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünyadaki En Yüksek Şelalelerin İsimleri, Dünyada En Yüksek Şelaleler Nelerdir
 3. Alabalık Nasıl Tutulur ve Taktikleri
 4. wolfteam adam vurma taktikleri nelerdir, wolfteam taktikleri
 5. Dünyanın En Yüksek Dağlarının İsimleri Nelerdir, dünyanın en yüksek dağları,dünyanın en yü
 6. Evde Bakım Hizmeti ve Ücreti Nasıl Alınır Belgeler nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri