Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Biyolojik Çeşitlilik İle Eko sistem Arasındaki İlişki Nedir? Biyolojik Çeşitlilik İle Eko sistem Arasındaki İlişki Biyolojik Çeşitlilik İle Eko sistem Biyolojik zenginlik ya da biyolojik
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Biyolojik Çeşitlilik İle Ekosistem Arasındaki İlişki Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Biyolojik Çeşitlilik İle Ekosistem Arasındaki İlişki Nedir?
  Biyolojik Çeşitlilik İle Ekosistem Arasındaki İlişki
  Biyolojik Çeşitlilik İle Ekosistem

  Biyolojik zenginlik ya da biyolojik çeşitlilik, canlıların farklılığını ve değişkenliğini, içinde bulundukları karmaşık ekolojik yapılarla, birbirleriyle ve çevreleriyle karşılıklı etkileşimlerini ifade etmektedir. Biyolojik çeşitlilik Gen, Tür ve Ekosistem olmak üzere üç hiyerarşik kategoriye ayrılır:  * Genetik Çeşitlilik bir tür içindeki çeşitliliği ifade eder. Bu çeşitlilik belli bir tür, populasyon, varyete, alt-tür ya da ırk içindeki gen farklılığıyla ölçülür.

  * Tür Çeşitliliği belli bir bölgedeki, alandaki ya da tüm dünyadaki türlerin farklılığını ifade eder. Bir bölgedeki türlerin sayısı (yani o bölgenin tür zenginliği) bu konuda en sık kullanılan ölçüttür.

  * Ekosistem Çeşitliliği ise bir ekolojik birim olarak karşılıklı etkileşim içinde olan organizmalar topluluğu ile fiziksel çevrelerinin oluşturduğu bütünle ilgilidir. Ekosistem; kendisini topluluk düzeyinden ayıran, kendileri cansız olan fakat canlı topluluklarının oluşumunu, yapısını ve karşılıklı etkileşimlerini etkileyen yangın, iklim ve besin döngüsü gibi faktörleri de içerir.  Ekosistem düzeyindeki biyolojik çeşitliliğin korunması besin zincirinin (besin zinciri; güneş enerjisini yaşama dönüştüren bitkilerle başlar, herbivorlar (otobur), omnivorlar, karnivorlar (etobur) ve çürükçüller olarak sıralanır) ve enerji akışının korunmasını kapsar. Bu düzeyde, yalnızca türlerin veya türlerin oluşturduğu grupların değil, özelliklerin ve süreçlerin de korunması gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

  Alıntıdır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Biyolojik Çeşitlilik Nedir Kısaca
 3. Biyolojik Çeşitlilik Nedir
 4. canlıların sınıflandırılması ve biyolojik çeşitlilik nedir, canlilarin çeşitliliği ve sini
 5. Biyolojik Çeşitlilik Nedir - Biyolojik Çeşitlilik Hakkında Bilgi
 6. Biyolojik Çeşitlilik Nedir Vikipedi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri