Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sivrisinekler niye beni ısırıyor? Yaz geldi ve sivrisinekler ortaya çıktı , peki neden bazı insanları ısırır da bazılarına dokunmaz... Sivrisinekler Beden kokusunda"karbondioksit ve oktenol" bulunan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  neden sivrisinekler bazı insanları daha çok sever?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sivrisinekler niye beni ısırıyor?

  Yaz geldi ve sivrisinekler ortaya çıktı, peki neden bazı insanları ısırır da bazılarına dokunmaz... Sivrisinekler Beden kokusunda"karbondioksit ve oktenol" bulunan insanları daha çok ısırdığı araştırmalar sonucunda ortaya konmuş...  Bilim adamları, sivrisineklerin beslenmek için neden bazı insanları tercih edip bazılarına dokunmadığını sonunda buldu! ABD'nin Nashville kentindeki Vanderbilt Üniversitesi'nde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, üç organdan oluşan sivrisineklerin burnunda bulunan bazı hücreler insan bedeninin kokusunu oluşturan farklı kimyasalları tanımlayabiliyor. Bazı insanların ter kokusu sivrisinekleri daha fazla cezbediyor. Kokusunda "karbondioksit, oktenol ve diğer bazı maddeler bulunan insanlar" sivrisineklerin öncelikli hedefi oluyor.

  Sıtma tarih olabilir!

  Bilim adamları, bu bulgu sayesinde 5-10 yıl içinde sivrisineklerin burunlarını bloke edip, beslenecek insan bulmalarını imkânsız hale getirecek yeni nesil bir sinek ilacı geliştirilebileceğini umut ediyor.

  Yapılacak yeni çalışmalar sayesinde sivrisineklerin yaydığı en öldürücü hastalık olan sıtmanın da tarih olacağı düşünülüyor. Çoğunluğu Afrika'da "Sahraaltı" bölgesinde olmak üzere yılda 650 milyon kişi sıtmaya yakalanıyor, çoğu çocuk 1-3 milyon kişi bu hastalıktan ölüyor. Vanderbilt Üniversitesi'ndeki araştırma da sıtmanın en büyük sorumlusu olan sivrisinek türü "Anopheles gambiae" üzerinde yapıldı.

  milliyet


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ülkemizde Bazı Yerlerde Çok Sayıda İnsan Yaşarken Bazı Yerlerde Daha Az İnsan Yaşamaktadır
 3. Bir Bölgede Nüfusun Bazı Yerlerde Daha Yoğun, Bazı Yerlerde Daha Seyrek Olmasını Nasıl Açı
 4. Gelecekte insanları seyahate yönlendiren etmenlerden hangileri daha etkili olacaktır
 5. Sivrisinekler Güneşin Doğuşu Ve Batışı Sırasında İnsanları Daha Fazla Isırıyorlar
 6. Bazı insanlar neden daha çabuk şişmanlıyor?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri